Youtuber Olmak İsteyenlere Öneriler

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
97


YOUTUBE’TA EN FAZLA İZLENİLEN VİDEO TÜRLERİ NELERDİR?
Bilindiği üzere en çok video izlenilen ve üzerine para kazandıran site dendiğinde ilk akla gelen Youtube ‘tur. Youtuber olmak kolay mı? Peki Nasıl Para Kazanılır?
Youtuber Nasıl Olunur?
Evet amaç popüler olmak ve bu popülerliği kazanca dönüştürmekse doğru yerdesiniz. Yapmanız gerekenler ise güzel bir kanal ismi ( paylaşımlarınızla uyumlu olması şart ), sağlam bir sosyal medya desteği ve son olarak özgün ve yoğunluğu yüksek olan videolar paylaşmak.
Aşağıda en çok izlenen youtube videoları hakkında kısa bilgiler derledik. Başlangıç ve fikir vermesi açısından önemi büyük dikkate almanızı tavsiye ederim.
Ürün İnceleme Videoları
Tüketicilerin %60’ı sahip olmak istedikleri bir ürünün daha uygun fiyatlarla alınabilmesi için internet üzerinden araştırmalar yapmakta. Buna yönelik birçok marka kendi ürünlerini tanıtmak için video formatında içerikler oluşturarak yayınlıyor. Ek olarak birçok YouTuber veya benzeri kullanıcılar aldıkları bir ürün hakkında düşüncelerini, deneyimlerini, eksilerini ve artılarının tamamını videolarda belirterek insanlara yardımcı oluyor. Bu konuda özellikle de akıllı telefon, bilgisayar veya tablet gibi ürünler bu ürünlerin başında geliyor.
How-To / Nasıl Yapılır Videoları
Son kullanıcılar için oldukça popüler bir konu olan “nasıl yapılır” kategorisi en çok tercih edilip izlenilen videolar arasında yer alıyor. Daha önceleri sadece teknoloji üzerine ayın yapan kişiler tarafından sunulan bu örnekler, günümüzde ise birçok blogger ve kurumsal bloğa sahip olan birçok firmanın yapmakta olduğunu görüyoruz. Ek olarak buna benzer birçok video örneğine de YouTube’ta rastlamak mümkün.
Oyun Oynama Videoları
Şüphesiz internette gezinenlerin birçoğu bilgisayar oyunları oynamayı seven kitlelerden oluşuyor. Buna ek olarak birçok kişinin oyunlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilmek adına veya eğlence amaçlı olarak da takip ettiği birçok oyun tanıtım içeriklerine sahip kanalları izlemeye almakta. Sizlere son olarak önereceğimiz video türlerinden biri de oyun oynama videoları olmaktadır.
Bu bilgiler ışığında olurturacağınız kanalınızdan para kazanmanız içten bile değil. Ancak Youtube üzerinden para kazanmanın şartları bunlar değil. Youtube üzerinden para kazanmanın şartlarını burada paylaştım. İncelemenizi yaptıktan sonra doğru bir çalışma yöntemi ile sizde Youtuber olabilir ve Para Kazanabilirsiniz
 
Üst Alt