Youtube Seo

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Muhtemelen duymuşsunuzdur Youtube dünyada en çok kullanılan 2. motor. Google'dan sonra. Ki Google da Youtube'un sahibi.
Hiç bir site aylık olarak YouTube kadar çok ziyaret edilmiyor. Son istatistiklere göre Google'ın aylık hiti 1.1 milyar. YouTube'un neredeyse 1 milyar.

Bu Facebook, Yahoo, Amazon, Wikipedia, Twitter, Bing ve diğer dünyaca sitelerden çok daha fazla. Tabi bir o kadar da kazanç demek.

ExpandedRamblings.com'un verilerine göre Youtube geçen sene tek başına 4 milyar dolar kar etti. Bunun günlük video gösterim sayısı da 4 milyarın üzerinde.

Her ay 6 milyar saatlik video izleniyor.

Sayılar çok yüksek geldiyse biraz küçültelim. Youtube'a 1 dakikada 300 saatlik video yükleniyor. Ayrıca Youtuber kelimesi hayatımıza girdi ve herkes kanalında kendi çektiği videolar aracılığı ile bir kitleye ulaşmaya çalışıyor.

En kalabalık kitleye en verimli şekilde nasıl ulaşabilirsiniz? Youtube kanaılınız için basit ve etkili SEO ipuçlarına göz atın.

Varlığınızı oluşturun

Önce en basiti ile başlamak gerekir. Eğer insanlara sunmak istediğiniz bir markanız varsa Youtube hesabu oluşturmalısınız. Bundan sonra ise kanal adını ve şirket logosunu yerleştirmelisiniz. Unutmayın basit bir URL en büyük kural. Bunun için 1 aydan uzun süredir 500 üyenin üzerinde bir kanalınız olmalı.Etiketler

Etiketler videonuzun SEO'su için hayati önemdedir. Müşterilerin hangi etiketleri kullandığını bulmak için Google'ın anahtar kelime planlayıcısını kullanabilirsiniz. Sonra bu bilgileri kanal anahtar kelimeleri bölümüne eklemelisiniz.


Açıklama Hayattır

Bu küçük özellik arama yapıldıktan sonra, gelen sonuçların altında küçük açıklamalardır. Thumbnail fotoğrafın dışında insanları videolara çeken bu açıklamalardır. Ayrıca bu bölgede markanızın açıklaması ve diğer sayfalara veya videolara bağlantıların yer alması sizin yararınızadır.
 
Üst Alt