Youtube Profilinin Hakkında Kısmını Düzenleme

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Çok kişi farkında olmasa da, Youtube profilinizin en etkili kısmı Hakkında bölümüdür. Youtube SEO algoritması çok farklı işlediğinden, kanalda yer alan bilgilerin doygunluğu aramalarda üst sıralarda çıkmanızı sağlamakta.
Profil doygunluğunun en önemli kısımlarından biri ise Hakkında kısmı. Bu yazımızı sizlere hem Hakkında kısmının önemini belirtmek, hemde Hakkında kısmının nasıl düzenlenmesi gerektiğini açıklamak üzere oluşturduk.
Hemen bakalım.
Hakkında Düzenlemek
Youtube profilimize giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede yer alan kanal simgesine, açılan seçeneklerden Kanalım linkine tıklıyoruz.


Kanalımız açıldıktan sonra, KANALI ÖZELLEŞTİR butonuna tıklıyoruz.


Kanalımız düzenlenmek üzere açıldıktan sonra Hakkında kısmına tıklıyoruz.


Youtube Kanalımıza bir açıklama girmek için, Açıklama kısmının altında yer alan Kanal açıklaması butonuna tıklıyoruz.


Buraya kanalımızı anlatan, insanların kısa sürede okuyabileceği, çok uzun olmayan ve net bilgiler içeren bir açıklama yazıyoruz. Açıklama girişini tamamlamak için Bitti butonuna tıklıyoruz.


Alt kısımda yer alan Konum listesinden, ülkemizi seçiyoruz. Konum seçmemiz aynı ülkede yapılacak aramalarda yükselmemize yardımcı olacaktır. Ayrıca aynı bölümden, abonelerinizin sizinle mail üzerinden iletişime geçmelerini sağlamak için e-posta adresinizi de yazabilirsiniz.
 
Üst Alt