YouTube İzlenim Arttırma Yolları ( Geniş Anlatım )

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Merhaba Arkadaşlar ; Sizlere youtube videolarınızın daha fazla izlenmesi ve hit yapması konusunda bana gerçekten çok yararı dokunmuş bazı püf noktaları paylaşmak istedim , ben youtube - adsense işi ile yaklaşık 2 aydır uğraşıyorum ve çok şükür çok iyi kazandım , ve kazanmaya devam ediyorum , kazanıyorum ve başkalarının da kazanmasını istiyorum çünkü benim çevremde ayda 800 TL ile 3 çocuklu eve bakan insanlar var ve bu yöntemleri onlarada anlattım , umarım bir aksaklık çıkmaz da , her ay düzenli bir ek gelirleri olur tek temennim bu .. Fazla uzatmadan Konuya gireyim bu yöntemleri , madde madde yazıyorum , Umarım yararlanabilirsiniz , ve kazançlarınıza kazanç eklersiniz ...

1 - YouTube Video başlığınız özgün olsun
Eğer genelde, YouTube'da olan videoları tekrar yükleyerek para kazanıyorsanız, yüklediğiniz videonun başlığı bir öncekinin aynısı olmamalı. Anlam bütünlüğünü bozmayarak bir iki kelime ekleyin, böylece arama sonuçlarında çıkabilirsiniz.

2 - YouTube Video açıklaması düzgün olmalı
Eklediğiniz videonun açıklamasını "asla boş bırakmayın". Yaklaşık 5, 6 cümlelik bir paragraf hazırlayın ve bu paragrafta bolca anahtar kelimeler bulunsun. Fakat abarmayın, YouTube tarafından spam olarak algılanabilir.

3 - YouTube Video etiketleri; az ama öz
Eklediğiniz videonun etiketleri arama sonuçların en büyük etkendir. Genel olarak konu ile alakalı kelimeler girmeye gayret edin ve asla abartmayın. Alakasız ve fazla girdiğiniz etiketler arama sonuçlarında geriye düşmenize sebep olur. Genelde 7, 8 keyword yeterlidir.

4 - YouTube Keyword Tool
Videonuza ekleyebileceğiniz etiketler için öneriler almak istiyorsanız YouTube Keyword Tool aracını kullanabilirsiniz.Burda aylık olarak youtube da en çok aranan kelimeleri bulabilir ve o anahtar kelimeleri kendi videonuz için kullanabilirsiniz.

5 - Sosyal İmleme Siteleri
YouTube'a eklediğiniz videoyu eklediğiniz halde bırakmayın, imleme sitelerine yayın. Digg, Technorati, Delicious. Break, Funny Junk, VideoBash ... imleme siteleri işinizi görebilir. Daha fazlasını Google'da kısa bir araştırma sonucunda bulabilirsiniz.

6 - Forumlar
Videonuzu, alakalı forum sitelerine göndererek daha fazla hit kazanabilirsiniz. (Örneğin; yeni çıkan bir bilgisayar donanımın tanıtım videosunu DonanımHaber Forum'a koyabilirsiniz.)

7 - Sosyal Medya Siteleri
Facebook, Twitter ve benzeri sosyal medya sitelerinde videonuzu yaymalısınız. Örneğin; genelde komedi içerikli videolar yüklüyorsanız Facebook'ta "Komik Videolar" tarzı bir sayfa açabilirsiniz. Aynı şekilde Twitter'da da bu şekilde bir videoyu 100 kişi paylaşırsa bu 100 kişinin arkadaşlarıda paylaşıp izleyecektir aynı şekilde onlarında arkadaşları ve bu böyle sürer gider ,Tabi abone sayınız çok olmalı ki , iyi bir izlenim ve paylaşım alabilesiniz, İlk başlarda, kullanıcılarınızı artırmak için addmefast tarzı bot sitelerini kullanabilirsiniz, fakat uzun vadede faydasızdır.

8 - Kanal Aboneleri
Eğer kullanıcılar kanalınıza abone olursa eklediğiniz videolar direkt onlara ulaşacaktır. Gerek video içindeki açıklamalarla gerekte sosyal medya sitelerinde kullanıcılardan kanala abone olmasını isteyin.

9 - Video İçi Programlama
YouTube'a giriş yapıp ayarlar bölümüne girdiğinizde, Video içi Programlama sekmesine girin ve videolarınızın üzerine kanal resminizi ve istediğiniz başka bir videonun bağlantısını koyun. Böylece herhangi bir videonuz izlendiğinde seçtiğiniz bir video diğer tüm videolarda otomatik olarak reklamı yapılacaktır buda artı bir avantajdır..
 
Üst Alt