Xenforo 2’de Reklamlarınızı İlk Mesaj Üzerinde Gösterin

Alpagu

Ne mutlu Türküm diyene!
Administrator
Üyelik Tarihi
8 Ağustos 2020
Mesajlar
180
Beğeniler
76
Puanı
11
Ticaret: 0 / 0 / 0
SEO ve görünüm açısından varsayılan hali bile diğer forum yazılımlarına göre kat be kat iyi olan Xenforo sisteminin kendise ait özel bir reklam yapısı var. Özellikle Xenforo 2 ile reklam ve widget sistemini daha geniş alana yayan şirket herkesi bana göre eş değer yazılımlara göre kendini öne geçirmiş durumda.

Her ne kadar geniş bir reklam ayar paneli olsa da, istediğiniz her yere reklam koyamıyorsunuz. Bunlardan birtanesi ise ilk mesaj içinde reklam gösterimi.

Nasıl Yapabilirim?​

Xenforo’da bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

  • Admin panelinize giriş yapınız.
  • Ardından, Xenforo seçenekleri > Reklam yönetimi seçeneğine giriş yapın.
  • Bu menüde, hemen sağ üst köşede Reklam Ekle butonu bulunmaktadır, buraya tıklayınız.
  • Ardından, reklamınıza bir başlık seçin. Bu başlığın sadece sizin tarafınızdan görüntülenebileceğini ve yerleşim alanını not alabileceğinizi unutmayın. Kendi kolayınıza nasıl
    geliyorsa, öyle başlıklandırın.
  • Mesaj seçeneğinde, mesajın altına yahut mesaj üzerine seçeneğinden birini seçin. Ardından, aşağıda bulunan HTML kutusuna gerekli reklam kodunuzu ekleyin.
  • Bundan sonra, post_above_content ve post_below_content içerisinde reklamlarınız yayınlanmaya başlanır. Ancak sadece ilk mesajı okuduklarında reklamların görüntülenmesini istiyorsanız, aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

<xf:if is="$post->position == 0">
Reklam Kodları Bu Alana Gelecek
</xf:if>

Yukarıdaki kod, reklamların yalnızca ilk mesajda görüntülenmesini sağlar. Değişiklik yapıp ikinci mesaja reklam yerleştirmek için ise aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.


<xf:if is="$post->position == 1">
Reklam Kodları Bu Alana Gelecek
</xf:if>
 
Üst Alt