Twitter’a Sık Giriş Yapmıyorsanız Hesabınız Silinebilir

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Twitter, aktif olmayan kullanıcıların büyük bir bölümü için hazırlanıyor

Twitter, 11 Aralık tarihinden önce oturum açmadıkça, altı aydan uzun süredir etkin olmayan hesapları silmeye başlayacaktır.

Üye, öldüğü için siteye göndermeyi bırakan kullanıcıları içerecek – bu kişinin hesap ayrıntılarına sahip biri oturum açamadıkça.

Twitter, bu kadar büyük ölçekte etkin olmayan hesapları ilk defa kaldırıyor.


Site, giriş yapmayan kullanıcıların güncellenmiş gizlilik politikalarını kabul edememesi nedeniyle olduğunu söyledi.

Bir sözcü ayrıca, kullanıcının dikkatsiz bir önem hissi verebilecek bir şeyini takip eden kişilerin hesap sayımlarındaki uyduruk hesapları kaldırarak güvenilirliğini artıracağını söyledi. Silinen hesapların ilk partisi ABD dışında kayıtlı olanları içerecektir.

Firma, son altı ayda bir kişinin en az bir kez giriş yapıp yapmamasına bağlı olarak hareketsizliğe dayanmaktadır. Twitter, çabaların, ağdaki bazı kullanıcılar tarafından önerildiği gibi, kullanıcı adlarını serbest bırakma girişimi olmadığını söyledi.

Bununla birlikte, daha önce kullanılamayan kullanıcı adlarının 11 Aralık’taki kesintiden sonra kapmak için gelmeye başlayacağını söyledi – ancak Twitter, ABD dışındaki kullanıcılardan başlayarak aşamalı bir süreç olacağını söyledi.

Gelecekte, firma aynı zamanda insanların giriş yaptığı hesaplara bakacağını ancak platformda “hiçbir şey yapmadığını” söyledi. Bir sözcü, firmanın gerçek insan kullanıcılarını belirlemek için birçok sinyal kullandığını, yalnızca tweet’lerle etkileşime girip girmediklerini söylemekten ziyade, detaylandırmayacaktır.

E-postayla uyarı gönderiliyor

Site, silme işlemlerinden etkilenecek hesap kullanıcılarına e-posta gönderdi. Firma, milyonlarca olması beklenmesine rağmen, mevcut hesapların ölçütlere uyduğunu söylemedi. Son teslim tarihine daha yakın olan ihbar kapanışları gönderilecektir.

397

Etkilenen kullanıcılar bu e-postaları Salı’dan itibaren almaya başladı

Firma, kullanıcı seviyesini yalnızca en az günde bir kez giriş yapan kullanıcılara dayandırdığı için Twitter’ın bildirilen kullanıcı numaralarını etkilemeyecek. En son kazanç raporuna göre, Eylül ayından itibaren, Twitter 145 milyon “para kazanılabilir” günlük aktif kullanıcısına sahiptir (günlük olarak Twitter reklamlarıyla iletişim kuran kullanıcılar).

Firma, yaklaşmakta olan hesabın kaldırılmasıyla ilgili olarak, kamuya açık konuşmaya hizmet etme taahhüdümüzün bir parçası olarak, insanların Twitter üzerinden güvenebilecekleri daha doğru ve güvenilir bilgiler sunmak için etkin olmayan hesapları temizlemek için çalışıyoruz. “Dedi.

“Bu çabanın bir kısmı, aktif olmayan hesaplar politikamızda belirtildiği gibi, insanları bir hesap açarken aktif olarak giriş yapma ve Twitter’ı kullanma konusunda teşvik etmek.”

Bu, ölen kullanıcıların, sevilen birinin veya başka bir kişinin oturum açma ayrıntılarına zaten sahip olmadığı ve Twitter’ın en yeni gizlilik politikasını imzalayıp kabul edemediği sürece hesaplarının kaldırılacağı anlamına gelir.

Twitter’ın şu anki politikası , güvenilir bir üçüncü taraf – örneğin bir ebeveyn – kimliğini kanıtladığında, yalnızca ölü bir kişinin hesabının devre dışı bırakılmasını önermektedir. Bununla birlikte, politika, Twitter’ın hiçbir koşulda silmeyi önleyecek hesaba erişim izni vermeyeceğini belirtir.

Firma, Facebook’tan farklı olarak, hesabın yerinde dondurulması ve yeni etkileşimlere izin vermemesi – suistimali önleme amaçlı bir “anma” seçeneği sunmuyor.

Etkin olmama, giriş yapmamayı, kayıt yapmamayı temel aldığından, hesap sahiplerinin Aralık son tarihinden önce giriş yapmazlarsa, bot hesaplarının (otomatik olarak haberleri veya uyarıları otomatik olarak tweetleyenler gibi) de cull altında kalması gerekir. Bu yüzden de , görevde iken, Başkan Barack Obama’nın yaptığı tüm tweet’lerin bir koleksiyonu olan @ POTUS44 gibi bir arşiv olarak oluşturulmuş hesaplar olacaktı .
 
Üst Alt