Twitter Tüm Siyasi Reklamları Yasaklayacak

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Jack Dorsey twitter mesajında “Twitter’da tüm siyasi reklamları küresel olarak durdurma kararını verdik. Politik mesaj erişiminin satın alınması değil, kazanılması gerekiğine inanıyoruz. Neden mi? Bazı sebepler…..

Şirketin kararı, Facebook’un haftalarca bu konu üzerinde tartışmasından sonra geldi. Bu ayın başlarında, Joe Biden’ın 2020 başkanlık seçimi kampanyası, sahte veya yanıltıcı siyasi reklamlar yayınlamayı reddetmelerini isteyen Facebook, Twitter ve YouTube’a mektuplar verdi. Biden’in kampanyası, Başkan Donald Trump’ın yeniden seçim kampanyasında Biden ailesinin Ukrayna hükümeti ile ilişkisine dair temelsiz iddialarda bulunan bir dizi reklamın hedefi haline geldi.
Zamanın Verge tarafından elde ettiği bir yanıt mektubunda , Facebook, platformda yer alan reklamlarda politikacıların iddialarını gerçeğe uygun şekilde kontrol edemeyeceğini söyledi.
Facebook’un kamuoyuna açıklamasında “Bizim yaklaşımımız, Facebook’un özgür ifadeye olan temel inancına, demokratik sürece saygı duymaya ve özgür bir baskıyla olgun demokrasilerde siyasi konuşmanın şimdiden tartışmasız en tartışmalı konuşma olduğu inancına dayanıyor” dedi. küresel seçimlerden sorumlu politika direktörü, bu ayın başlarında söyledi. “Dolayısıyla, bir siyasetçi konuştuğunda veya bir reklam yaptığında, üçüncü şahıs denetçilerine göndermeyiz.”
Twitter, politikacıların platformunda yanlış açıklamalar yapmalarına engel olmak için bazı politikalar yürüttü, ancak henüz bunları kullanmadı . Bu yazın başlarında Twitter, Trump gibi kamuoyundaki tweet’leri kurallarını ihlal eden ve kullanıcıların paylaşma yeteneklerini kısıtlayan, ancak bugüne kadar herhangi bir tweet üzerinde uygulayamadığını belirtti.
Bir de USA Today Salı günü op-ed , Facebook katına aşağı politikam adayları yanlış bilgiyi artırmak için izin vermek. Facebook’un politika yönetimi direktörü Harbath ve Nell McCarthy, “Aday reklamlarda gerçeğin bekçisi olmamalıyız” dedi.
“Bu ifade özgür ifadeyle ilgili değil” dedi Dorsey. “Bu erişim için ödeme yapmakla ilgili. Politik konuşmaya erişimin artması için ücret ödemenin bugünün demokratik altyapısının ele almaya hazır olamayacağı konusunda önemli sonuçları var. ”
 
Üst Alt