TikTok kimin? TikTok'un kurusu kim?

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
TikTok, şu anki haliyle ilk çıkışını 2016’da yaptı. Ancak görünüşte müziği odağına alan ve aynı mantıkla çalışan Musical.ly uygulaması ise lansmanını 2014’te yapmıştı. Kısa sürede, tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaşan Musical.ly’nin yükselişi, alternatiflerinin de doğmasına neden oldu ve akabinde TikTok uygulaması yayına alındı. Kısa sürede rakibini geride bırakan TikTok, bununla da yetinmeyerek geçtiğimiz ağustos ayında Musical.ly’i satın aldı ve yoluna daha da güçlenerek devam etmeye karar verdi.

2016 yılında kurulan bir girişimin, geçtiğimiz birkaç aydır ülkemizde popüler olmasının nedenlerinden biri de aslında bu satın alma oldu. Tüm uygulama marketlerinde, Musical.ly uygulaması TikTok’la yer değiştirdi ve eski Musical.ly kullanıcıları artık TikTok bünyesine katılmış oldu. Bunu da bir sabah, kendi gezegeninizde değil de sizinkine çok benzeyen bir gezegende uyanmanıza benzetebiliriz. Tüm şartlar, kullanıcılar aynı fakat şekil değişmeden isim değişti. Kısacası p=q ise TikTok=Musical.ly + satın alma payı demek mümkün hale geldi.

Ayrıca hatırlatalım TikTok'un sahibi Çinli ByteDance'in 1,45 milyar dolarlık yeni bir yatırım turuna hazırlandığını ve şirketin gelen parayı yapay zeka ve içerik odaklı olarak kullanacağı bilgisini de sizlerle paylaşmıştık.
 
Üst Alt