Standart KORSAN Ürün Satışı Hakkında

Durum
Konu ilgili moderatör tarafından kapatılmıştır.

Alpagu

Ne mutlu Türküm diyene!
Administrator
Üyelik Tarihi
8 Ağustos 2020
Mesajlar
180
Beğeniler
76
Puanı
11
Ticaret: 0 / 0 / 0
Normal fiyatı 300-400 tl den başlayan ayakkabı,mont ve saat gibi ürünlerin burada 50-100 tl gibi komik fiyatlara satılması üstüne üstük bu konulara 10'larca sayfa yazı yazılması onlarca üyenin bu ürünleri alması gerçekten Trajikomiktir.

Bu ürünleri alıp sokakta bakın ben marka giyiyorum kompleksinimi tartışalım? Bu ürünleri alınca 2 günde yırtılma, renk atma gibi sorunları yaşayan üyelerin gelip burada şikayet konuları açmasınımı ? Yoksa bu işin illegal yönünümü ?


Şu aşamada sadece en önemli hususlardan birisi olan " üyeleri aldatmak" ile ilgili kısmı için bir kural belirlemek en doğrusu.Yani korsan veya replika ürünlerin satışıyla ilgili henüz temel bir kural yok.Ancak ;

Bu hususta bundan sonra satılan ürünlerin "Orjinal olup olmadığı ve kalitesiyle ilgili detaylar verilmelidir".Kullanıcılar aldatılmamalı ürün olmadık abartılı verilerle övülmemelidir. (Eğer siz ürün orjinali kadar kaliteli derseniz ozaman ürünü abartmış olursunuz ve alıcı ürüne ulaştığında bu kaliteyi bulamazsa Şikayet konusu açma hakkına sahip olur.

Ayrıca sahte ürünlere karşı hukuksal konularda direk üyeler sorumludur.Bu tip ürünleri pazarlarken 2 kez düşünün derim.

Saygılar.
 
Durum
Konu ilgili moderatör tarafından kapatılmıştır.
Üst Alt