Stand vBulletin 4 Sağ ve Sol Blok (Sidebar)[Facebook,Son Konular,Yeni Mesajlar vs...]

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Bazı arkadaşlar face vb. yerlerden bana soruyorlar, bana da biraz gına geldiği için kaynak bir konu göstermek amaçlı bu konuyu açıyorum. Şimdi nedir bu sağ - sol blok, resimle gösterelim.Şimdi gel gelelim bunu nasıl aktif edeceğiz? Nasıl kullanacağımızı anlatayım:

Admin Kontrol Paneli > vBulletin Seçenekleri > vBulletin Seçenekleri > Forum Sabit Blok ve Blok Ayarları (Forum Sidebar and Block Options) giriyoruz


vgm6s.png


Ayarlarımızı yaptıktan sonra

Admin Kontrol Paneli> Forumlar & Moderatörler> Forum Blok Yönetimine geliyoruz. Burdan eklenen blokları görebiliyoruz. Ya da Blok Ekle'ye tıklayarak yeni blok ekliyoruz. Blok Ekle'ye bastıktan sonra karşımıza gelen combolistte şunlar yazar.

scription">Kod:
Activity Stream
Özel HTML/PHP
Yeni Mesajlar
Grup Tartışmaları
Etiket Bulutu
Forum Konuları
Activity Stream: belirlediğiniz ayarlar doğrultusunda [katagori ve belirli zaman aralıkları] yapılan işlemleri gösterir. Konu açma mesaj yazma gibi.

Özel HTML/PHP: Sidebar'a koymak istediğiniz özel bir html - php kodunuz olur ya da direk sidebar'da görünmesini istediğiniz yazınız olur onu burdan yapıyoruz. Yazı için Text-HTML-PHP den text'i seçmelisiniz.

Yeni Mesajlar: Belirlediğiniz ayarlarda [Gösterilecek max mesaj, gösterilecek konu başlığının max karakteri, konu içeriğinden birazını da gösterdiği için gösterilmesini istediğiniz karakter sayısı vb.] en son atılan mesajları gösterir.


Grup Tartışmaları: Üyelerin kendi açtığı sosyal gruplar arasındaki yazışmaları gösterir.


Etiket Bulutu: Açılan konulardaki etiketlerin bir kısmını gösterir.


Forum Konuları: Yeni Başlatılan, Yeni Cevaplanan, En çok cevaplanan, En Çok Görüntülenen gibi seçeneklerinden de anlaşıldığı üzere yeni açılan konu, en son cevaplanan konu, en çok cevap atılmış konu ve en çok görüntülenmiş konuları listeleyebildiğiniz seçenektir. Burda bölüm sınırlaması yapabilirsiniz. İsterseniz tüm forumların gösterimini açın isterseniz de Ctrl tuşuna basılı tutarak gösterilmesini istediğiniz forumları seçebilirsiniz.
 
Üst Alt