Reklam Birimleri; Yazı İçi Reklamlar

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Google tarafından optimize edilen yazı içi reklam biçimi sayesinde yerel reklamları sayfalarınızdaki paragrafların arasına yerleştirebilirsiniz.
Yazı içi reklamların avantajları
Yazı içi reklam kullanmanın sağladığı avantajlardan bazıları şunlardır:
  • Daha iyi kullanıcı deneyimi: Yazı içi reklamlarda, yüksek kaliteli reklamverenlere ait reklam öğeleri kullanılır. Böylece göze oldukça güzel görünür ve okuyucularınıza daha iyi kullanıcı deneyimi sunar.
  • Mobil cihazlar için idealdir: Tam genişliğe sahip yazı içi reklamlar, mobil cihazların küçük ekran alanlarından para kazanmanız için idealdir.
  • Google tarafından optimize edilmiştir: Yazı içi reklamlar, Google tarafından yazı içeren sayfalarınızda iyi performans gösterecek biçimde optimize edilmiştir.
Yazı içi reklamların standart reklamlardan farkı
Yazı içi reklamlar, şu yönleriyle standart reklamlardan ayrılır:
  • Okuyucunun sayfadaki deneyimine uyum sağlar. Örneğin:
    • Yerleşime uygun olan bir düzen kullanır ve okuyucunun sayfadaki gezinme davranışına uyar
    • Yüksek kaliteli reklamverenlere ait reklam öğeleri kullanılır.
Seçilen görüntülü reklamların Yazı içi reklam birimlerinde gösterimi
Yazı içi reklamlarda yalnızca yüksek kaliteli reklam öğeleri (örneğin Google Ads'deki duyarlı reklamlar) kullanılır. Başka bir deyişle Yazı içi reklamlar, ziyaretçileriniz için görsel açıdan daha cazip olmakla birlikte bazı yayıncılar için kısa vadede daha düşük bir BGBM'ye sahip olabilir. BGBM'yi artırmak için görüntülü reklamların Yazı içi reklam birimlerinizde de gösterilmesini tercih edebilirsiniz. Google, kullanılabilir alana en uygun görüntülü reklamları seçer. Her iki reklam türünü birden göstermek gelirinizi artırmaya yardımcı olabilir. Yazı içi reklam ayarlarıbölümünde bu seçenekle ilgili daha fazla bilgi edinin.
Google tarafından optimize edilmiş olması ne anlama gelir?
Google, Yazı içi reklamları yazı içeren sayfalarınızda iyi performans gösterecek biçimde optimize eder. Reklamın düzeni, kullanılan öğeler, harekete geçirici mesaj düğmesi gibi bileşenler bu işleme dahildir. Ayrıca Google, tanımladığınız öğeleri (ör. reklamınızın renkleri ve yazı tipi) de optimize edebilir. "Google tarafından optimize edilmiş stiller" seçeneğini etkinleştirdiğinizde Google, daha iyi performans gösterecek renkler/yazı tipleri olduğu durumlarda, seçtiğiniz stilleri geçersiz kılarak bu öğeleri kullanır. Yazı içi reklam ayarları hakkında daha fazla bilgi edinin.
 

Profesör

Ben yokken rüzgаrım eser o dа size yeter.
Kategori Moderatörü
Üyelik Tarihi
12 Mayıs 2019
Mesajlar
57
Beğeniler
20
Puanı
11
Ticaret: 0 / 0 / 0
Gayet başarılı ve bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkür ederim admin
 
Üst Alt