Q2A Ücretsiz Soru-Cevap Scripti Nasıl Kurulur?

Şehzade

Administrator
Üyelik Tarihi
14 Ekim 2020
Mesajlar
40
Beğeniler
13
Puanı
11
Ticaret: 0 / 0 / 0
Question2answer soru-cevap scriptinin kurulumu araştıran arkadaşlar için kurulum hakkında elimden geldiğince sizlere bilgi vermeye çalışacağım.

- İlk olarak https://www.question2answer.org/versions.php adresinden q2a scriptinin son sürümünü indiriyoruz ve masaüstümüzde klasöre çıkartıyoruz arkadaşlar.

- İkinci olarak scriptimiz için bir veritabanı oluşturup kullanıcı oluşturarak kullanıcı ile veritabanını birbirine bağlayın.

- Sonraki aşama olarak herhangi bir ftp programını açarak q2a sciptini nereye kuracaksak oraya dosyalarımızı atalım. Örneğin direk domaine kuracaksanız ana dizine atacaz dosyaları eğer ki farklı bir klasöre kuracaksak yeni klasör oluştur diyerek dosyaları oraya atalım.

- Klasörlerin içine dosyalarımızı attıysak qa-config-example isimli dosyamızın adını -example kısmını silerek qa-config olarak değiştirip notepad dosyamızla açalım ve içerisindeki

define('QA_MYSQL_HOSTNAME', '127.0.0.1'); > Bu alana localhost yazalım
define('QA_MYSQL_USERNAME', 'your-mysql-username'); > Bu alana oluşturmuş olduğumuz mysq kullanıcı adı vardı onu yazalım.
define('QA_MYSQL_PASSWORD', 'your-mysql-password'); > Bu alana kullanıcı adı şifresi oluşturmuşuk 2. aşamada onu yazalım.
define('QA_MYSQL_DATABASE', 'your-mysql-db-name'); > Bu alana da yeni oluşturmuş olduğumuz veritabanı adını yazıyoruz.

Bu değişikliklerden sonra dosyamızı tekrar ftp den gönderelim.

- Bu işlemlerin ardından site adresine girdiğimiz zaman aşağıdaki gibi bir ekran sizleri karşılayacak siz oradaki alana tıklayarak devam edeceksiniz.- Bu tıklamanın ardından sizlerden Kullanıcı adı , şifre ve mail girmeniz istenecektir sizler de onu girdikten sonra artık sitemiz aşağıdaki gibi açılacaktır.Kurulum bu şekildedir sorusu olan yazarsa konu altından yardımcı olmaya çalışırım.
 

Alpagu

Ne mutlu Türküm diyene!
Administrator
Üyelik Tarihi
8 Ağustos 2020
Mesajlar
180
Beğeniler
76
Puanı
11
Ticaret: 0 / 0 / 0
Guzel anlatim olmuş. Bir cok kişinin faydalanacagi bir yazı
 
Üst Alt