Pinterest ile sitelerinize hit sağlayın

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Türkiye de kullanım oranı Avrupa ve dünyada ki oranlara göre biraz daha az olan sosyal medya araçlarından bir tanesi de Pinterest platformudur. Dünyada en çok kullanılan sosyal medya mecralarından birisi olan Pinterest bir çok kişinin fotoğraflar paylaştığı bir platformdur. Bu mecrada bir çok kişi istedikleri fotoğrafları yüklemekte ve insanlar ise yapacakları gerekli çalışmalarda ya da bir çok işte fotoğraf arayışlarını buradan karşılamaktadır. Pinterest platformuna eklenen fotoğraflara link eklemesi de yapabildiğiniz gibi bu sayede internet sitenize trafikte çekebilmiş oluyorsunuz.

1586419539357.pngPinterest ile bir çok internet sitenize sosyal medya trafiği sağlayarak sitenizde ki reklamlardan gelir elde edebilme imkanınız doğmaktadır. Pinterest milyonlarca kullanıcının kullandığı sosyal medya araçlarından olarak bilinirken Türkiye de ise son yıllarda kullanım oranı bir hayli artmış ve Google arama sonuçlarında da sürekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Pinterest sisteminin ülkemizde yeni popüler olması ise bir çok kişinin kullanımını da arttırmış ve uygulamaya karşı insanların meraklarını da arttırmıştır.

Pinterest platformuna ücretsiz olarak kaydınızı oluşturabilir ve dilediğiniz kadar görüntü ekleyebilirsiniz. Kendi çektiğiniz fotoğraflar, hazırladığınız afiş ve grafik tasarım çalışmaları gibi bir çok şeyi Pinterest platformuna ekleyebiliyorsunuz. İnsanlar profillerinizi kısa süre içerisinde fark etmesiyle beraber bir anda görüntülenme sayılarınız artıyor ve bir çok kişi ise sizi takibe almaya başlıyor. Bu noktada ekleme yaptığınız görüntüleri orijinal halini indirmek isteyenler ve fotoğraf ile ilgili koyacağınız herhangi bir bağlantıya binlerce kişi tıklamaktadır.

Pinterest sistemi dünyada oldukça fazla kullanımı olunca Türkiye de bir çok fotoğraf ile ilgilenen insanları da kendisine çekmeyi başardı. Türkiye de internet sitesi sahipleri Pinterest üzerine hesaplar açmaya başlayarak internet sitelerine trafik sayılarını arttırmak adına bir çok görsel eklemekte. Bu sayede yurt dışından da trafik sağlayan site sahipleri için güzel bir gelir kapısı olan Pinterest her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmakta ve uygulamayı geliştirmek adına bir çok yenilikler de yapmaktadır.
 
Üst Alt