iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı ayarlama

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı nasıl ayarlayacağınızı öğrenin.

Yeni bir aygıta geçiyorsanız
Başka bir aygıttaki bilgilerinizi yeni iPhone, iPad veya iPod touch'ınıza aktarmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:
İçeriği yeni aygıta aktarabilmek için önceki iOS aygıtınızı yedeklediğinizden emin olun.
divider.png

İlk iOS aygıtınızı ayarlıyorsanız
Yeni aygıtınızı zaten ayarladıysanız ancak baştan başlamak istiyorsanız iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı nasıl sileceğinizi öğrenin.
Aksi halde şu adımları izleyin:
Aygıtınızı açın
Birçok dilde "Merhaba" ifadesini göreceksiniz. Başlamak için adımları izleyin. Görme engelliyseniz veya görme zorluğu çekiyorsanız Merhaba ekranında VoiceOver veya Büyütme özelliğini açabilirsiniz.
İstendiğinde, dilinizi seçin. Ardından ülkenize veya bölgenize dokunun. Bu işlem tarih, saat, kişiler gibi bilgilerin aygıtınızda nasıl görüneceğini etkiler.
Aygıtınız açılmıyorsa veya etkisizleştirildiyse ya da parola gerekiyorsa yardım alın.


iPhone'daki Merhaba ekranı ve Ülkenizi veya Bölgenizi Seçin ekranıiOS 11 veya sonraki bir sürümü yüklü başka bir aygıtınız varsa Hızlı Başlangıç'ı kullanın

iOS 11 veya sonraki bir sürümü yüklü başka bir aygıtınız varsa yeni aygıtınızı Hızlı Başlangıç ile otomatik olarak ayarlamak için bu aygıtı kullanabilirsiniz. İki aygıtı birbirine yakın tutun ve ardından yönergeleri izleyin.
iOS 11 veya sonraki bir sürümü yüklü başka bir aygıtınız yoksa devam etmek için "Elle Ayarla" seçeneğine dokunun.

iPhone'daki Hızlı Başlangıç ekranı


Aygıtınızı etkinleştirin

Aygıtınızı etkinleştirmek ve ayarlama işlemine devam etmek için bir Wi-Fi ağına, hücresel ağa veya iTunes'a bağlanmanız gerekir.
Kullanmak istediğiniz Wi-Fi ağına dokunun veya farklı bir seçenek belirleyin. Bir iPhone veya iPad (Wi-Fi + Cellular) aygıtını ayarlıyorsanız önce SIM kartınızı takmanız gerekebilir.
Wi-Fi ağına bağlanamıyorsanız veya iPhone'unuzu etkinleştiremiyorsanız yardım alın.


iPhone'daki Bir Wi-Fi Ağı Seçin ekranı

Face ID'yi veya Touch ID'yi ayarlayın ve parola oluşturun
Bazı aygıtlarda, Face ID'yi veya Touch ID'yi ayarlayabilirsiniz. Bu özellikler sayesinde, yüz tanıma işlevini veya parmak izinizi kullanarak aygıtınızın kilidini açabilir ve satın alma işlemleri yapabilirsiniz. Sürdür'e dokunup yönergeleri izleyin veya "Daha Sonra Ayarlar'da Ayarla" seçeneğine dokunun.
Ardından, verilerinizi korumak için altı basamaklı bir parola belirleyin. Face ID, Touch ID ve Apple Pay gibi özellikleri kullanabilmeniz için bir parola gerekir. Dört basamaklı bir parola veya özel parola kullanmak isterseniz ya da parola kullanmamayı tercih ederseniz "Parola Seçenekleri"ne dokunun.


iPhone'daki Face ID ve Parola Yarat ekranları

Bilgilerinizi ve verilerinizi geri yükleyin veya aktarın
iCloud veya iTunes yedeklemeniz ya da bir Android aygıtınız varsa eski aygıtınızdaki verileri yeni aygıtınıza geri yükleyebilir veya aktarabilirsiniz.
Yedeklemeniz veya başka bir aygıtınız yoksa Yeni Bir [Aygıt] Olarak Ayarla seçeneğini belirleyin.


iPhone'daki Uygulamalar ve Veriler ekranı

Apple Kimliğinizle giriş yapın
Apple Kimliğinizi ve parolanızı girin veya "Parolanızı mı unuttunuz veya Apple kimliğiniz mi yok?" seçeneğine dokunun. Buradan Apple Kimliğinizi veya parolanızı kurtarabilir, Apple Kimliği oluşturabilir ya da Apple Kimliğinizi daha sonra ayarlayabilirsiniz. Birden fazla Apple Kimliği kullanıyorsanız "iCloud ve iTunes için farklı Apple kimlikleri kullanılsın mı?" seçeneğine dokunun.
Apple Kimliğiniz ile giriş yaptığınızda, önceki aygıtınıza gönderilen bir doğrulama kodunu girmeniz istenebilir.

iPhone'daki Apple Kimliği ayarlama ekranı

Siri'yi ve diğer servisleri ayarlayın
Bir sonraki aşamada, servisleri ve özellikleri (örneğin, Siri) ayarlamanız veya etkinleştirmeniz istenir. Bazı aygıtlarda, Siri'nin sesinizi öğrenmesi için birkaç sözcük grubunu seslendirmeniz beklenir.
Apple Kimliğiniz ile giriş yaptıysanız Apple Pay'i ve iCloud Anahtar Zinciri'ni ayarlama adımlarını izleyin.

iPhone'daki Siri'yi ayarlama ekranı


Ekran Süresi özelliğini ayarlayın

Ekran Süresi, sizin ve çocuklarınızın aygıtları ne kadar süre kullandığınız hakkında bilgi verir. Ayrıca günlük uygulama kullanımı için süre sınırı koymanızı da sağlar.


iPhone'daki Ekran Süresi ayarlama ekranı


Otomatik güncellemeleri açın ve diğer özellikleri ayarlayın

Sonraki ekranlarda, uygulama geliştiricilerle bilgi paylaşımında bulunup bulunmayacağınıza karar verebilir, iOS'in otomatik olarak güncellenmesine izin verebilir ve iPhone veya iPad'iniz destekliyorsa True Tone özelliğini açabilirsiniz. Ayrıca, Ekran Büyütme özelliğini kullanarak Ana ekranınızdaki simge ve metinlerin boyutunu da ayarlayabilirsiniz.
iPhone X veya sonraki bir modeline sahipseniz iOS 12'deki yeni özellikler ve hareketler hakkında daha fazla bilgi edinin. iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8 veya iPhone 8 Plus'a sahipseniz Ana Ekran düğmenizin tıklama ayarını değiştirebilirsiniz.

iPhone'daki otomatik güncellemeleri ayarlama ekranı


Son işlemler

Aygıtınızı kullanmaya başlamak için "Başla"ya dokunun. Yedekleme yaparak verilerinizin güvenli bir kopyasını oluşturun ve iPhone, iPad veya iPod touch'ınızın kullanım kılavuzundan diğer özellikler hakkında bilgi alın.
Daha önce iPhone kullanmadıysanız iPhone'u kullanmaya başlama ve kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.​
 
Üst Alt