İnternetten Havale / EFT Nasıl Yapılır?

DijitalKoz

seopron.com
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
19 Ekim 2020
Mesajlar
83
Beğeniler
28
Puanı
11
Ticaret: 0 / 0 / 0
Bankaların internet şubesi üzerinden yapılan işlemler her geçen gün çeşitlenirken internette bankacılık işlemleri yapmayı tercih eden kişilerin en çok kullandıkları yöntemlerin başında internetten havale yapmak ve internetten EFT yapmak işlemleri yer alıyor.

İnternetten Havale Nasıl Yapılır?

Normalde şubeler üzerinden yapıldığı zaman son derece yüksek olan havale ücreti internet şubesi üzerinden bazı bankalarca ücretsiz olarak yapılmaktadır. İnternet üzerinden ücretsiz havale yapan bankalar her geçen gün sayılarını arttırırken aynı şekilde pek çok bankada da 0,50 kuruş gibi sembolik ücretler ile havale yapılabilmektedir.

İnternetten havale yapmak için havale yapacağınız bankanın internet şubesine kullanıcı adı ve internet şubesi şifresi ile giriş yaptıktan sonra para transferleri bölümüne girin. Burada yer alan hesaptan havale butonuna basarak para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız işlem için açılan ekranda karşı tarafın IBAN numarası ya da hesap numarası bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.

İnternetten EFT Nasıl Yapılır?

İnternetten EFT yapmak isteyen kişilerin hesaplarına giriş yaptıktan sonra para transferi bölümünde havale yerine EFT bölümüne girmeleri yeterli olacaktır. Hesaptan EFT yapmak için karşı tarafın bilgilerini girmeniz yeterlidir.

Havale İle EFT Arasındaki Fark Nedir?

Bankalar arası yapılan para transferleri EFT olarak isimlendirilirken aynı bankanın farklı hesapları arasında yapılan işlemler ise havale olarak isimlendirilir. Yani iki farklı bankaya ait olan hesaplar arasında yapılan para transferi EFT, aynı bankanın farklı hesapları arasında gerçekleştirilen transferlere havale adı verilir.
 
Üst Alt