Instagram'ı Kullanan Kişileri Güvenli Tutmak İçin Daha Fazla Adım Atmak

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Benim için hiçbir şey, özellikle en savunmasız olan Instagram'ı kullanan insanların güvenliğinden daha önemli değil. İntihar ve kendine zarar verme, insanların anlaşılır biçimde önem verdiği zor ve karmaşık konulardır. Bu sorunlar karmaşıktır onlara en iyi nasıl yaklaşılacağı konusunda birçok fikir var - ama çok önemli ve bana göre bir ebeveyn olarak kesinlikle eve çarpıyorlar.

İlk düşüncelerim bu zor sorunlarla uğraşan herkesle, onların aileleri ve arkadaşları ile. Neler yaşadıklarını hayal etmeye başlayamıyorum. İnsanları düşüncelerimde tutmanın yeterli olmadığını da biliyorum. Instagram'da, bunu güvende tutmak için elimizden gelen her şeyi yapmak için platformumuzu kullanan herkese özellikle intihar ve kendine zarar verme riski olanlara borçluyuz.

Çevrimiçi topluluklar hakkında iki şey doğrudur ve birbirleriyle çatışmaktadırlar. Birincisi, trajik gerçek şu ki, bazı gençler çevrimiçi gördüklerinden olumsuz bir şekilde etkileniyor ve sonuç olarak kendilerini incitebiliyorlar. Bu gerçek bir risk.

Ancak aynı zamanda, iyileşen yara izlerini paylaşan veya yeme bozukluğundan iyileşme hakkında konuşanlar gibi, yaşadıkları mücadelelerle destek almak için çevrimiçi olan birçok genç var. Genellikle bu çevrimiçi destek ağları, deneyimlerini paylaşan diğer kişileri bulmanın tek yoludur.

İngiltere'deki Samaritans ve ABD'deki Ulusal İntihar Önleme Hattı gibi akademisyenlerin ve akıl sağlığı kuruluşlarının uzman tavsiyelerine dayanarak, insanların zihinsel sağlık deneyimlerini paylaşmalarına izin verirken diğerlerinin potansiyel olarak maruz kalmasını önleme arasındaki zor dengeyi sağlamayı amaçlıyoruz.

Bazılarına yardımcı olabilecek içeriğin başkalarına zararlı olabileceğini biliyoruz. Bu sorunlarla mücadele eden gençlerle yaptığım konuşmalarda, aynı görüntünün bir gün biri için yararlı olabileceğini, ancak ertesi günü tetiklediğini duydum. Bu yüzden insanların kendine zarar verme veya intiharı teşvik eden veya tanıtan içerik paylaşmasına izin vermiyoruz. Buna asla izin vermedik.

Bu yılın başlarında intihar ve kendine zarar verme ile ilgili içerik yaklaşımımızı güçlendirdik . Şubat ayında, kendine zarar veren grafik görüntüleri yasakladık ve bu tür içerikleri bulmak ve bunlara göre hareket etmek için yeni teknolojiler geliştirdik ve bu tür içeriğin ve onu paylaşan hesapların önerilmemesini sağlamak için çalıştık.
Sonuç olarak, eskisinden iki kat daha fazla içerik üzerinde hareket edebildik. Politika değişikliğimizi takip eden üç ayda 834.000'den fazla içeriğin içeriğini kaldırdık, görünürlüğünü azalttık veya ekledik. Bize bildirilmeden önce bu içeriğin% 77'sinden fazlasını bulabildik. Bu ilerleme olsa da, buradaki işin asla yapılmadığını biliyoruz.

Geçen ay, daha fazla kendine zarar verme ve intihar içeriğinin yasaklanmasına yönelik politikalarımızı daha da genişlettik. Instagram'da çizimler veya memler veya grafik görüntüleri kullanan film veya çizgi romanlardan gelen içerik gibi kurgusal kendine zarar verme veya intihar tasvirlerine izin vermeyeceğiz. Ayrıca, kendine zarar verme veya intihar göstermeyebilecek, ancak ilişkili materyalleri veya yöntemleri içeren diğer görüntüleri de kaldıracağız.
Bu tür içerikleri paylaşan hesaplar, aramada veya Keşfet gibi keşif yüzeylerimizde de önerilmez. Birleşik Krallık'taki Samaritans ve PAPYRUS veya ABD'deki Ulusal İntiharı Önleme Yaşam Hattı ve Trevor Projesi gibi yerelleştirilmiş yardım hatlarıyla daha fazla insana daha fazla kaynak göndereceğiz.

Bunlar, tek bir şirketin veya tek başına politika ve uygulamaların çözemeyeceği karmaşık konulardır. Sık sık sorulur, neden Instagram'da herhangi bir intihar veya kendine zarar veren içeriğe izin veriyoruz? Uzmanlar, insanlara en zor anlarını ve iyileşme hikayelerini paylaşma şansı vermenin hayati bir destek aracı olabileceğini söylüyor. İnsanların bu tür içerikleri paylaşmasını önlemenin yalnızca bu tür zihinsel sağlık sorunlarını damgalamakla kalmayıp, sevdiklerinin yardım için bir çığlığı tanımlamasını ve bunlara yanıt vermesini de engelleyebilir.

Ancak yaklaşımımızı doğru bir şekilde gerçekleştirmek, politikalarımızda tek bir değişiklikten veya teknolojimizde bir defalık bir güncellemeden daha fazlasını gerektirir. Buradaki işimiz asla yapılmaz. Yeni trendler ortaya çıktıkça ve davranışlar değiştikçe politikalarımız ve teknolojimiz gelişmelidir.

Yeni trendlerden veya kültürel nüanslardan haberdar olmamıza yardımcı olmak için her ay intihar ve kendine zarar verme konusunda akademisyenler ve uzmanlarla buluşuyoruz. Teknoloji ve sosyal medyanın gençlerin yaşamları üzerindeki rolünü anlamak için İsveç akıl sağlığı kuruluşu MIND ile de çalışıyoruz. İngiltere'de Samaritans'la birlikte, sıkıntılı insanlara yardım etmek için yeni kılavuzlar oluşturmak üzere endüstri çapında bir çaba üzerinde çalışıyoruz.
Avrupa dışında, ihtiyaç duyan insanları proaktif olarak bulmamıza yardımcı olan ek teknolojimiz de var. Bunu Avrupa'ya getirmek istiyoruz, ancak AB hukuku kapsamında önemli yasal hususlar var, bu yüzden Avrupa düzenleyicimizle çalışıyoruz.

Kendilerine zarar veren ve platformlarımızda gördüklerinden etkilenmiş olabilecek birini duyduğumuzda, birçok gencin yüz yüze ve çevrimdışı olduğu mücadeleleri hatırlatıyoruz. Herkesin Instagram'da güvenliğini sağlamak için çalışmaya devam ederken, aynı zamanda insanların en çok ihtiyaç duyduklarında fark yaratabilecek desteğe erişmelerini mümkün kılıyoruz.
 
Üst Alt