Instagram Yeni Güncellemesi Tepki Çekti

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Instagram'ın yeni güncellemesi tepki çekti!

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, çok geniş kapsamlı bir arayüz güncellemesi yayınladı. Uygulamanın ana ekranına gelen yeni güncellemeyle birlikte çoğu butonun yeri değişti. Ayrıca anasayfaya yeni butonlarda eklendi. Bu tasarım değişikliği ile ''Reels'' ve ''Alışveriş'' özelliği ön plana çıkarılmış oldu.

1605598258242.pngŞimdilik Instagram'ın Android Beta uygulamasına gelen güncellemede Yeni paylaşım ekleme ve Beğen butonları alt taraftan üst tarafa DM butonunu yanına taşınmış durumda. Bu iki butonun yerini Reels ve Alışveriş butonları aldı.

[Resim: instagram-TcZf.png]
İlk olarak geçtiğimiz ay gün yüzüne çıkmaya başlayan bu güncellemeyi gören binlerce Instagram kullanıcısı, eski görünümden memnun olduğunu belirterek güncellemeye tepki gösterdi. Kullanıcılar anasayfada daha fazla buton olmasını istemiyor.

Son dönemde Instagram'a yeni özelliklerin eklendiğini görmeye başladık. TikTok’a rakip olmak için gelen Reels ve insanların daha kolay alışveriş yapıp ürünlerini satabilmesi için gelen Alışveriş özelliği dikkat çekmişti. Firma, bu yeni özelliklerin daha fazla kullanılması için yeni güncelleme ile gelen anasayfada bu butonlara kolay ulaşım imkanı sunuyor.

Sizlerin yeni Instagram anasayfasıyla ilgili fikirleriniz neler? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.
 
Üst Alt