İnstagram Tiktok'u Kopyaladı

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
1574844658835.pngInstagram Snapchat'ten sonra yeni rakibi TikTok'u da kopyaladı.

Instagram, Hikayeler'de yer alacak yeni video formatı Reels'i yayına almaya hazırlanıyor. Müzik içeren 15 saniyelik videolardan oluşan Reels, aslında TikTok'un video formatının bir kopyası olarak öne çıkıyor.

Brezilya'da Reels'i test etmeye başlayan Instagram'ın bu yeni özelliği ilk olarak Eylül ayında Jane Manchun Wong tarafından fark edilmişti. Reels formatında kullaıcılara 15 saniyelik bir video oluşturmaları için video düzenleme araçları ve geniş bir müzik kataloğu sunuluyor.

Bu yeni özellikle birlikte Instagram'ın, Çin'de ve dünya çapında ciddi bir büyüme ve ivme yakalayan TikTok ile rekabete hazırlandığını söyleyebiliriz. Yakın zamanda ABD'nin Çin Teknoloji şirketlerine yönelik yaklaşımını düşündüğümüzde, Instagram'ın Reels özelliğinin zamanlamasının akıllıca olduğunu söylemek mümkün

Aynı şekilde Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in yakın zamanda ifade özgürlüğü kapsamında TikTok'u eleştirdiğini hatırlatalım.Üstelik TikTok'un platforma ABD'li yeni kullanıcılar eklemekte zorlandığı bu dönemde, Instagram Çinli sosyal ağ devinden rol çalabilir.
 
Üst Alt