Instagram Hesabın Kapanmasına Yol Açan Fotoğraf

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Hesap kapattıran Instagram fotoğrafı olarak adlandırılan bir palyaço fotoğrafı birçok kişiyi şaşırtıyor.

İnternette bir anda hızla yayılan, orjinal ismi Jonathan Galindo olan bu fotoğraf, Instagram hesaplarının kapanmasına neden oluyor. Instagram'da profil fotoğrafı olarak bu görüntüyü koyduğunuzda hesabınız 5 saniye içinde kullanılamaz hale geliyor.

wol_error.gif
Bu resim yeniden boyutlandırıldı, tam halini görmek için tıklayınız.Peki Bu Fotoğrafı Profil Resmi Yaptığınız Zaman Neden Instagram Hesabınızı Kapatılıyor ?

Öncelikle bu fotoğraf bir özel efekt yapımcısı tarafından 2012-2013 yıllarında yapılıyor.
Napoli'de 11 yaşında bir çocuğun not bırakıp balkondan atlayarak intihar etmesi ile gündem oluyor. Çocuk notunda "anne, baba sizi seviyorum siyah şapkalı köpeği takip etmem gerekiyor" yazıyor. Bundan sonrasında ise 01.00'da 11. kattaki evinden balkona çıkıp aşağı atlıyor.
İntihar etmesinin sebebi ise Jonathan Galindo adındaki meydan okuma olarak geçen siber zorbalık oyunu. Bu çevrimiçi oyunda insanlar kandırılarak basit görevler yaptırılıyor.Örneğin; korku filmi izleme, yüksekten aşağıya bakma vb. Gittikçe zorlaşan görevlerden en sonuncusu ise intihar görevi oluyor.

Instagram'da profil resmi yapıldığı için Instagram tarafından bu fotoğraf yasaklanıyor ve bu fotoğrafı koyanların hesapları kapatılıyor.

Instagram, ilgili görseli kullanan kişileri “intihara teşvik etme” temalı bir yazı ile uyarıyor veya hesap kapatıyor.
 
Üst Alt