İnstagram En Etkili Mavi Tık (Verified) Alma Taktiği

Profesör

Ben yokken rüzgаrım eser o dа size yeter.
Kategori Moderatörü
Üyelik Tarihi
12 Mayıs 2019
Mesajlar
57
Beğeniler
20
Puanı
11
Ticaret: 0 / 0 / 0
Şimdi, zor kısım. Herkes Instagram doğrulaması için istekte bulunabilir. Ancak Instagram oldukça açıklıyor: “doğrulama isteği göndermek, hesabınızın doğrulanacağını garanti etmez.”

İnstagram hesabınızdan başvurma yapmanız yanı sıra daha farklı yöntemlerle aşağıdaki gibi bir yol izleyebilirsiniz.

Harika bir biyografiniz var mı ?

Tam profil, Instagram'ın hesabınızı doğrulayıp doğrulamayacağınıza karar verirken aradığı şeylerden biridir. Instagram biyo alanlarının tamamını kendiniz veya işletmeniz hakkında doğru ve alakalı bilgilerle doldurduğunuzdan emin olun.

Gerçekçi Oluyor musunuz ?

Instagram doğrulama işleminin tüm aşamalarında tamamen doğru ve gerçekçi olduğunuzdan emin olun. Gerçek adınızı kullanın ve hesabınız için doğru bir kategori seçin. En önemlisi, kimliğinizi kanıtlamak için gerçek bir kimlik veya belge sunmayı unutmayın.

Instagram açıkca belirtiyor ki. Ancak sistemi aldatmaya çalışmayı düşünüyorsanız, bunu bilin.

Instagram özellikle şöyle diyor : “Doğrulama işlemi sırasında yanlış veya yanıltıcı bilgi verirseniz, doğrulanmış rozetinizi kaldıracağız ve hesabınızı silmek için ek işlemler yapabiliriz.

Haber değeri yüksek yani sosyal platformlar da tanınıyor musunuz ?

Instagram her doğrulamayı manuel olarak inceler. Instagram çalışanlarının kontrol ettiği faktörlerden biri, kullanıcının birden fazla haber kaynağında bulunup bulunmadığıdır . Birden fazla haber kaynağında nasıl yer alırsınız?

Söylemeye değer bir şey varsa, bir basın bülteni göndermeyi deneyin. Veya ne yaptığınızla ilgili bilgileri içeren yerel haber kuruluşlarına ulaşmayı deneyin. Daha önce haberlerde bulunmadıysanız, en iyi seçenek yerel bir açıdır. Oradan daha geniş kapsama alanı oluşturabilirsiniz. İlgili tüm öyküleri, biraz daha fazla görünürlük sağlamak için web sitenizdeki veya blogunuzdaki oluşturduğunuz tanındığınız haberleri gönderin.

Instagram dışında tanınmış olduğunuz

Çok sayıda Instagram takipçiniz olsa bile, Instagram dışında bir varlığınız yoksa “kayda değer” olduğunuzu ortaya koymak zordur. Instagram çalışanları doğrulama inceleme işlemi sırasında sizi Google yaparsa ne bulacaklar?

Web sitenizin veya blogunuzun arama sonuçlarında görünecek şekilde optimize edildiğinden emin olun. Çevrimiçi varlığınızı büyütmek için, özellikle blogunuzda tanınmış ve saygı görüyorlarsa, diğer bloglarda veya sitelerde konuk yayınlamayı düşünebilirsiniz.

Düzenli olarak yayın yapın

Yönergeler, doğrulama için değerlendirilmek üzere en az bir yayınınızın olması gerektiğini söylüyor. Ancak, gerçekçi olarak, bundan daha sağlam bir Instagram varlığınız olana kadar başvurmamalısınız.

Etkin olmayan bir hesap Instagram doğrulaması için mükemmel bir aday değildir. Mavi rozeti alma şansınızı artırmak için düzenli olarak yeni içerik yayınladığınızdan emin olun.

Takipçinizin yüksek olmasını sağlayın.

Artık Instagram'da doğrulanması için belirli sayıda gerekli takipçi yok. Ancak, doğrulama gereksinimlerinden birinin "dikkate değer" olduğunu unutmayın. Daha fazla takipçi, dikkate değerliğin önemli bir göstergesidir.

Instagram'ın dikkate aldığı bir başka faktör de kimliğe bürünme olasılığınızdır. Hiç kimsenin sadece birkaç takipçisi olan bir hesabı taklit etmesi olası değildir. Hesabınız ne kadar büyük olursa, Instagram-kopyalanma olasılığınız o kadar yüksek olur. Bu, Instagram'ın doğrulama rozetine sahip olmanızı istemesini daha olası hale getirir.
Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Instagram'da daha fazla takipçi almanın yollarının bir listesi var .

Biyografinizdeki diğer sosyal kanallara bağlantı verme

Instagram biyografinizdeki diğer sosyal hesaplarınızı çapraz tanıtmayın ve özellikle Insta biyografinizi, insanlardan sizi başka bir yerde takip etmelerini istemek için kullanmayın. Instagram, "diğer sosyal kanallara" beni ekle "bağlantılarını içeren profilleri onaylamayacağını söylüyor.

İlk denemeden sonra vazgeçme

İlk başta doğrulama reddedilirse, profilinizi iyileştirmek ve kitlenizi büyütmek için zaman ayırın. Gerekli değişiklikleri yaptıktan ve kendinizi platformda daha fazla oluşturduktan sonra, tekrar denemenin hiçbir zararı yoktur. İlk isteğiniz reddedildikten 30 gün sonra tekrar başvurabilirsiniz.
Sonuçta, Instagram'ın doğrulanması, kazanan bir Instagram stratejisine bağlı kalmaya ve özel bir takip oluşturmaya bağlı olacaktır . Bunu yapın, sabırlı olun ve bu sizin için olabilir.

Kabul edildikten sonra rozetini kaybetme

Doğrulama rozetinizi aldıktan sonra, kaybetmek istemezsiniz. Bu, hizmet şartlarını ve topluluk yönergelerini izlemeye devam etmeniz gerektiği anlamına gelir.
Ayrıca, rozetinizi aktarır veya satarsanız veya diğer hizmetleri tanıtmak için profil resminizi, biyografinizi veya Instagram adınızı kullanırsanız Instagram, rozetinizi alabilir veya hesabınızı devre dışı bırakabilir. Instagram doğrulamasını almak için çok çalıştınız. Kurallara uymayın ve bu kuralların kaldırıldığını görün.

Instagram'dan doğrulanamazsanız otantik olduğunuzu nasıl gösterebilirsiniz?

Doğrulama, Instagram'da gerçekliğinizi kanıtlamanın tek yolu değildir. Instagram'ı iş için kullanma konusundaki yazımızda Instagram'da güçlü ve güvenilir bir varlık oluşturmak için birçok ipucumuz var .
İşte doğrudan Instagam'ın kendisinden bazı öneriler. Bu stratejiler doğrulanma şansınızı artırmayacak olsa da, hesabınızın daha güvenilir görünmesine yardımcı olur.

Diğer resmi kaynaklardan bağlantı

Instagram , resmi web siteniz, Facebook Sayfanız veya YouTube veya Twitter hesabınız gibi diğer resmi kaynaklardan Instagram hesabınıza bağlanmanızı önerir . Bu, özellikle bu diğer kanallardan birinde doğrulanmış bir hesabınız varsa yararlıdır.

Ancak unutmayın: Instagram biyografinizden diğer sosyal kanallarınıza bağlantı vermeyin.

Etkili biyografiler kullanmaya özen gösterin.

Doğrulama şansınızı artırmak için eksiksiz ve etkili bir biyografiye sahip olmanız gerektiğini zaten söylemiştik. Ancak burada tekrardan bahsetmeye değer, çünkü doğrulanmayı başaramasanız bile, harika bir açıklama hesabınızın orijinal ve güvenilir olduğunu göstermeye yardımcı olur.
Instagram , biyografinizi “potansiyel müşterilere işletmeniz hakkında daha fazla bilgi vermek” için kullanmanız gerektiğini söylüyor.

Hikayelerle perde arkasına geçin

Instagram Hikayeleri size markanızın arkasındaki kişilere gösterme ve takipçilere şirketinizde gerçek zamanlı olarak neler olduğunu görme şansı verir.
Bu tür gerçek marka anlayışını taklit etmek zordur. Bu nedenle Instagram, özellikle “işinize perde arkası bakmak” için Instagram Hikayeleri'ni kullanarak özgünlüğü artırmanızı önerir.

Takipçileri dahil edin
Katılım , sosyal kanallarda her zaman iyi bir özgünlük işaretidir. Özgünlüğünüzü daha da vurgulamak için Instagram , müşterileri “kişilerin ürün veya hizmetinizi kullanan müşterilerden gelen yayınları görebilmeleri için” yayınlarında etiketlemelerini teşvik etmenizi önerir .
 
Üst Alt