Huawei, Akıllı DCI Teknik Teknik Makalesini Yayınladı

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Shenzhen, Çin, 12 Eylül 2019] Huawei geçtiğimiz günlerde, sektörün veri merkezi ara bağlantılarının (DCI) kurumsal bulut çağında karşılaştığı zorlukları kapsamlı bir şekilde anlatan sektörün ilk Akıllı DCI Teknik Beyaz Belgesi'ni yayınladı . DCI istihbarat doğru ve en son araştırma başarılarını açıklar.
190912.jpg

Huawei, Akıllı DCI Teknik Teknik Makalesini Yayınladı
Huawei Kurumsal İletim ve Erişim Başkanı Jin Zhiguo, “Huawei, optik ağ alanındaki uzun yıllardır stratejik yatırım ve teknolojik yeniliklere kendini adamıştır. Akıllı DCI hakkındaki bu beyaz sayfa, endüstri ortakları tarafından tanıtılmak üzere kullanılmak üzere tasarlanmıştır. kurumsal DCI'nın istihbarat, basitlik, yüksek kapasite ve yüksek güvenilirliğe doğru gelişimi ve işletmelerin dijitalleşme için sağlam bir ağ temeli oluşturmasına yardımcı oluyor. ”
GlobalData'nın son piyasa tahminine göre, küresel bulut ekosistemi% 25,3 bileşik yıllık büyüme hızında (CAGR) büyüyecek ve 2022'de 720 milyar ABD dolarına ulaşacaktır. Giderek daha fazla işletme hizmetlerini buluta geçirirken, bulut servis sağlayıcıları ve işletmeler veri merkezi bağlantısına giderek daha katı gereksinimler getiriyorlar. Ek olarak, kullanıcı deneyimini daha da artırmak için, bulut bilişim yeteneklerini yavaş yavaş genişleterek, son derece güvenilir ve ultra geniş bant genişliğine sahip bir DCI ağının dağıtımını acil bir gereksinim haline getiriyor.
Bu beyaz sayfa, DCI'da üç zorluk ortaya koymaktadır: veri merkezleri içindeki sınırlı optik lifler ve ekipman odası kaynakları; zor veri merkezi ara bağlantı genişletmesi; ve karmaşık ağ O&M. Birincisi, DCI trafiğinin sürekli artmasıyla birlikte, optik fiberler ve ekipman odası alanı giderek daha sınırlı hale geliyor ve optik fiber ve kabin kiralama maliyeti artıyor. İkincisi, değişen servis gereksinimlerine uyum sağlamak için, veri merkezleri sıklıkla genişleme gerektirir. Veri merkezi genişletme sırasında, DCI'nın WDM cihazları, eklenen karmaşıklık nedeniyle açılmaları en uzun sürüyor. Üçüncüsü, geleneksel DCI cihazı O&M karmaşıktır ve çok yetenekli mühendisler gerektirir. Dahası, reaktif O&M bulut çağındaki veri merkezlerinin ihtiyaçlarını karşılayamaz.
Beyaz kitap ayrıca, geleceğe yönelik evrimi ve DCI çözümlerinin kilit teknolojilerini analiz ediyor ve Huawei'nin en son uygulamalarını paylaşıyor.
  1. Maliyet kontrolü ve alan optimizasyonu : Mevcut spektrumu genişleterek ve her dalga boyunun taşıdığı sinyal hızını artırarak, tek lifli iletim kapasitesi arttırılabilir. Ek olarak, optik-elektrik platformunu paylaşarak ve kart entegrasyonunu geliştirerek, ekipman maliyeti ve ayak izi azaltılacaktır.

  2. Otomatik dağıtım : Fiber bağlantı sayısını azaltmak için optik katman basitleştirilmiştir ve dağıtım verimliliğini artırmak için yapılandırmasız ve devreye alınmasız teknolojiler araştırılır. Bu teknolojiler arasında otomatik fiber bağlantısı ve optik yol devreye alma yer alır.
  3. Akıllı O&M : Parametreler gerçek zamanlı olarak toplanır ve mükemmel bilgi işlem gücü ve akıllı algoritmalar ağ alt sağlığı öngörüsü ve doğru sorun giderme uygulamak için kullanılır. Bu, O&M'yi reaktiften proaktif hale getirir.
 
Üst Alt