Google Reklam Yöneticisi 2019 Gelişmiş TV Envanter Raporu

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Dijital medya çağında, TV programcılarının, izleyenlerin izlediği her yerde içeriğini paraya dönüştürmeleri gerekir ister bağlı bir TV'de, isterse dizüstü bilgisayarda veya akıllı telefonda olsun. Ancak, TV envanterini tüm dijital cihazlara satma ve dağıtma konusunda hala cevaplanmamış birkaç soru ve zorluk var.

Ek olarak, programatiklerin gelişmiş TV reklam dolarlarındaki payı artmaya devam ederken, programcılar envanter tekliflerini optimize etmek için satış stratejilerini yeniden düşünmeye başlamalıdır. Programatik artık artık kalan TV envanterini doldurmanın bir aracı olarak düşünülmemeli, ancak programcıların tüm talep kaynakları arasında en yüksek verimi ve geliri elde etmelerini sağlayan bir araç olarak düşünülmelidir.

TV ortaklarımızın TV envanterini dijital ekosistemde satma ve dağıtma konusundaki küresel ve bölgesel eğilimleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmak amacıyla Google Reklam Yöneticisi, APAC, EMEA, LATAM ve Kuzey Amerika'daki en iyi TV programcısı ortaklarının 44'ünün performansını araştırdı. Q4 2018'den Q1 2019'a kadar.

Sonuçlar bölgeden bölgeye değişmekle birlikte , hepsi TV programcılarının programatik bir geleceğe doğru ilerlerken farkında olmaları gereken önemli bilgiler sağlar. Örneğin:

  • Connected TV, Kuzey Amerika'da TV içeriğini izlemek için önde gelen dijital cihaz olarak ortaya çıkmıştır. Mobil iken, TV içeriğinin dünya genelinde dijital izlenmesi için lider cihazdır.
  • Dijital cihazlarda gösterilen gelişmiş TV reklamlarının çoğu, geleneksel rezervasyonlarla satıldı; otomasyon olmadan yapılan doğrudan anlaşmalar. Ancak programatik doğrudan ve dolaylı anlaşmalar birçok küresel bölgede hız kazanıyor.
  • TV programcıları, programatik platformların sağladığı otomasyon, ölçek ve gelişmiş işlevlerden yararlanma fırsatına sahiptir. Programatik Garantili, TV medyasının etkin biçimde işlemesi için lider bir programatik anlaşma türü olarak ortaya çıkmıştır.
  • Dijital TV envanteri talebi ve değeri üzerinde en büyük etkiye sahip olan dört göstergeyi (görüntülenebilirlik, adreslenebilirlik, içerik ve korumalar) ortaya çıkardık. Bu sinyallerin ne olduğunu, nasıl yaratıldıklarını ve programatik satışlar üzerindeki etkilerini araştırıyoruz.

TV tarihindeki bu yeni bölüm, programcılara işlerini yönetme ve para kazanma yöntemlerini yeniden tanımlama konusunda bir zorluk ve fırsat sunacak. Gelişmiş TV hala oldukça sıkışık olsa da, programcıların daha sonra uzun vadeli bir başarı sağlamak için kendilerini konumlandırmaya başlamaları gerektiğine inanıyoruz.
 
Üst Alt