Google Adsense Sayfa TO HK Bilgiler

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Arkadaşlar ekmek kapısı olarak kullandığımız google adsense için bir takım çoğumuzun bazen karşılaştığı ve tamamen ne olduğunu anlamadığı adsense sayfa TO'su hakkında bi kaç bilgilendirmeler tüm google adsense kullanıcıları için faydalı olacak diye düşünüyorum. Belki de bu anlatılanları ilk defa duyuyor olacaksınız..

Google adsense kazançları tamamen adsense'nin belirlemiş olduğu politikalar çerçevesinde işlemektedir. Kazanç sağlamak içinse web sitemize adsense tarafından sağlanan kodları adsense'nin politikalarına uygun şekilde eklememiz gerekiyor.

Şimdi gelelim sizlerin merak ettiği en can alıcı noktaya;

Bir web siteniz var ve Sayfa TO oranlarınız çok düşük. Bu oranı nasıl stabil tutabilirim?

Bazı arkadaşlarımız özgün içeriklerle doğru mantıkla çalışmakta, bazılarımız ise pinterest, affiliate marketing, vb digital platformlar üzerinden kazanç sağlamakta.

Bir almanca, veya bir ingilizce hatta bir türkçe özgün içerikli bir blog sitesi sahibi olan birisi reklam yerleşimlerin de doğru adımlar atmalıdır. Çünkü hem kullanıcıya kendini sevdiren bir sistem hem de o platforma ne kadar okuyucu girerse daha çok kazanırım mantığıyla bu sistemlerin kazanç garantileri daha yüksektir.

Diğer bir husus ise yukarıda bahsettiğim pinterest, affiliate marketing ve diğer digital platformlar üzerinden kazanılan veya kazanmaya çalıştığımız sistemler de bu ihtimaller olasılığını göze almak durumundayız.

Özetle, özgün içerikli sitelerle daha çok yol kat edilebileceğini ve organik içeriklerle kullanıcı kendine çeken bir platform her zaman kazandırır gözüyle bakmalıyız..

Bu işlerin içerisinde olup veya merak eden arkadaşların sorularıyla sizlere yanıt verecek olursak, adsense kazançlarınız stabil durumdayken ve Sayfa TO bir kaç gündür yüksek '' %15 - %18 kimi zaman ise %30 '' lara dayanan hatta fazlasını bile görebilirsiniz ki bu durumda yapacağınız tek şey reklam yerleşiminizi doğru şekilde yapmak veya bu konuda uzman arkadaşlara reklam yerleşimlerinde düzeltmeler yaptırmanız şart.

Adsense'de Sayfa TO oranlarınızı en stabil ( %4 ila %9-10 ) aralarında tutmanız sizlerin bakımından daha iyi olacaktır. Sayfa TO 'ları ara ara %12 veya %18 gibi rakamlara çıkabilir. Bunlara fazla aldırış etmeden göz ardı edebilirsiniz. Kesinlikle dikkate almayınız. Dikkate alınacak durum eğer takib ettiğiniz günler esnasında 3-5 gün veya 1 haftadır yüksek TO rakamlarında seyrediyorsa o zaman adsense alarm veriyor ve reklam yerleşimlerinizi düzeltmenizi öneriyor demektir. Bu rakamları stabil tutmanız şart diyebiliriz. Dikkate almamanız durumunda adsense hesabınızı politikalarına uygun şekilde de olsa, bazı durumlar da politikaları dışına çıkabiliyorlar :)

Elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştım. Hayırlı forumlar:)
 

ozermurat

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
25 Kasım 2019
Mesajlar
5
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
pin this teması için reklam yerleşimi önerirmisiniz?
TO : 1 civarı falan gösterim sayisi 1k üzeri günde 2 3 tık alıyorum.
 
Üst Alt