Google Adsense Hesap Açma ve Etkinleştirme

ares16

Paylaşım Ekibi
Üyelik Tarihi
15 Aralık 2020
Mesajlar
18
Beğeniler
3
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Google Adsense Hesap Açma ve Etkinleştirme

İnternet üzerinden para kazanmak isteyenlerin ilk başvurduğu yollardan biri Google Adsense ile para kazanmaktır. Web siteleri ya da Youtube kanallarında çıkan reklamlar Google Adsense tarafından verilmektedir. Reklam vermek isteyenler ile kendi sitesine ya da kanalına reklam almak isteyenler Adsense üzerinde buluşturulur. Böylece reklam verenler yeni müşteriler kazanırken, reklam alanlar da reklam geliri elde ederler.

Nasıl Para Kazanılır?

Google Adsense ile para kazanmak
için sitenizin üst sıralarda yer alması, yeteri kadar tıklanması gerekir. En azından siteye günde 1 içerik yüklenmelidir. Siteyi güncel tutmanın en iyi yolu ise kendi ilgi alanınıza uygun konularda site açmaktır. Böyle olduğu takdirde içerik yüklemek külfet haline gelmez. Sitedeki bilgi birikimi arttıkça ziyaretçi sayısı da artacaktır.

Google adsense hesabında biriken paralar banka kanalıyla çekilebilecektir. Reklam gelirleri aylık olarak hesabınıza yatar. Adsense hesabına girerek buraya banka bilgilerini kaydetmeniz halinde para banka hesabına aktarılır ve ATM üzerinden çekebilirsiniz.

Hesap Açma ve Etkinleştirme

Google Adsense üzerinden para kazanmak
istiyorsanız ilk olarak bir web siteniz ya da Youtube kanalınız olmalıdır. Sonrasında Adsense üzerinde bir hesap açmanız gerekir. Bunun için bir Adsense başvurusu yapın ve onaylandıktan sonra işe başlayın.

Adsense hesabı açmak için öncelikle https://www.google.com/adsense/start adresini ziyaret etmelisiniz. Burada göreceğiniz “şimdi kaydolun” seçeneğine tıklayın. Reklam almak istediğiniz web sitenizin URL’sini girin. Daha sonra e posta adresini girin.

Size özel yardım ve performans önerileri almak isteyip istemediğinizi soracaktır. Burada evet seçerseniz Adsense’den daha iyi verim alabilirsiniz. Evet dedikten sonra kaydet ve devam et diyerek devam edin. Bu şekilde adsense hesabınızı oluşturmuş olursunuz.

Şimdi sırada hesabınıza giriş yapmak var. Sonrasında Google hesabınızda oturum açın. Ülkenizi ve bölgenizi seçin. Adsense şartlar ve koşullarını kabul edin. Sonrasında hesap oluştur diyerek tamamlayın. Artık Adsense hesabını etkinleştirebilirsiniz. Reklam almak ve para kazanmak için hesabı etkinleştirmek şarttır.

Adsense Hesabı Etkinleştirme

Adsense hesabı etkinleştirme
için bir görev listesini tamamlamak gerekir. Siteyi Adsense’e bağlayın, ödeme ve adres bilgilerini giin ve son olarak telefon numaranızı doğrulayın. Bu görevleri tamamladıysanız bitti ve gönder diyerek tamamlayın. Bu aşamalar tamamlanınca sitenizin Adsense politikalarına uygun olup olmadığına bakılır ve size e posta ile bildirimde bulunulur. Bu süreç birkaç gün sürecektir. Ancak 2 haftaya kadar bekleyebilirsiniz.

Sitenizi Adsense’e bağlamak için öncelikle hesabınızda oturum açın. Adsense ana sayfasındaki kodu kopyalayın. Bu kodu HTML’ye <head> ve </head> etiketleri arasında yapıştırın. Kodu yapıştırdıktan sonra onayla diyerek tamamlayın.

Ödeme adres bilgilerini kaydetmek için öncelikle hesabınızda oturum açın. Ödeme adresi ayrıntılarından bireysel ya da işletme şeklinde seçim yapın. Sonrasında ödemenin yapılacağı hesaba ilişkin adı yazın. Bireysel hesaplarda tam adınızı yazın, ticari hesaplarda ise işletme dı kısmına şirket adını ve ad kısmına irtibat kişisini yazın. Adresi kısmına ise posta adresinizi eksiksiz olarak yazın. Telefon numaranızı da ekledikten sonra gönder diyin.

Telefon numarası doğrulama işlemleri için yine adsense hesabınızın açık olması gerekir. Telefon numaranızı doğrulayın kartından telefon numarasını +90 ile başlayacak şekilde girin. Başka ülkedenseniz oranın kodlarıyla giriş yapabilirsiniz. Doğrulama kodu telefonunuza geldikten sonra doğrulama yapılacaktır.

Google Adsense onay mesajı geldikten sonra artık siteniz için reklam almaya başlayabilirsiniz. Diğer seçenek ise Adsense başvurunuzun onaylanmamasıdır. Bu durumda size yapmanız gerekenleri ileten bir bildirimde bulunulur. Reklam verenler de reklam yayınlamak isteyenler Google Adsense hesabı oluşturmalıdır.
 
Üst Alt