Google Ads ile işinizi büyütme

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Dijital reklamcılık, reklamlarınızla istediğiniz türde müşterileri hedeflemenize ve istemediğiniz müşterileri filtre uygulayarak hariç tutmanıza olanak tanır. Google Ads ile internette reklam yayınladığınızda, potansiyel müşterilere ürün veya hizmetlerinizi aradıkları sırada ulaşmak için farklı hedefleme yöntemlerini kullanabilirsiniz.
Search advertising process

Pazarlama hedeflerinize ulaşın
Reklamlarınızı farklı işletme hedeflerinize göre özelleştirmek için farklı reklam biçimlerinden ve özelliklerden yararlanın. Örneğin, daha fazla telefon araması almak için reklamlarınıza tıklanabilir bir "Ara" düğmesi ekleyebilir veya markanızı sergilemek için video reklamları kullanabilirsiniz. Aşağıda, sık kullanılan ve işinize yarayabilecek bazı pazarlama hedefleri belirtilmiştir:​
  • Web sitenizde işlem yapma​
  • Mağazanızı ziyaret etme​
  • İşletmenize telefon etme​
  • Uygulamanızı yükleme​
Anahtar kelimelerle reklamlarınızın hedefini belirleyin
Google Arama Ağı'ndaki arama sonuçlarının yanında reklam yayınlarken, reklamlarınızla alakalı terimleri arayan kullanıcıları hedeflemenize yardımcı olması için anahtar kelimeler seçersiniz. Ayrıca, reklamlarınızı günün belirli saatlerinde göstermeyi seçebilir, bir konum ve dil belirtebilirsiniz.
Hedef kitlenizle ilgili spesifik olun
Google reklamları gösteren mobil uygulamalar ve web siteleri (Google Görüntülü Reklam Ağı olarak adlandırılır) ile YouTube'da reklam yayınlarsanız, ulaşmak istediğiniz kullanıcıların yaşını, ziyaret ettikleri sitelerin türlerini ve ilgi alanlarını seçerek daha da spesifik bir hedefleme yapabilirsiniz.
Yalnızca sonuçlar için ödeme yapın
Ne kadar harcama yapmak istediğinize siz karar verirsiniz ve yalnızca bir kullanıcı reklamınızla etkileşimde bulunduğunda (ör. metin reklamınızı tıkladığında veya video reklamınızı izlediğinde) ödeme yaparsınız. Tekliflerinizde işletmeniz için en uygun yöntemi temel alırsınız.
Reklamınızın performansını ölçün
Reklamın etki düzeyini hızlı bir şekilde kontrol edin ve sonuçları iyileştirmek için kolayca değişiklikler yapın.
Çeşitli platformlarda reklam yayınlayın
Bilgisayarlarda, tabletlerde, cep telefonlarında ve hatta uygulamalarda, nerede olurlarsa olsunlar müşterilerle bağlantı kurun.​
 
Üst Alt