Facebook Messenger Çeviri Yapacak

sirdogukan

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Aralık 2020
Mesajlar
298
Beğeniler
0
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Facebook, kısa bir süre önce Facebook Messenger’ın, İspanyolca ve İngilizce arasındaki çevirileri otomatik olarak önereceğini, ancak şirketin başlangıçta sınırlı olacağını belirtmişti. Bu özellik, iki popüler dil arasında çeviri yapmanın kullanışlı ve hızlı bir yolu olacak. Facebook, F8 konferansı sırasında yeni bir özellik olduğunu duyurdu. Bunun, ilk önce İngilizce ve İspanyolca’yı destekleyeceğini, ancak daha sonra diğer diller için de destek sağlayacağını belirtti. Bir Messenger kullanıcısı farklı bir dilde bir mesaj aldığında çeviri yeteneği otomatik olarak devreye girecek.
Bu olduğunda, Messenger iletiyi çevirmek isteyip istemediğini otomatik olarak soracaktır. Kullanıcı çeviriyi kabul etmeyi seçebilir veya reddedebilir. Tercüme kabul edilirse, o dilde kullanıcıdan gelecek tüm iletiler, tekrar bir şey sormadan tercüme edilecektir.

Bu özellik sadece başlangıçta ABD’de piyasaya sürülse de, Facebook diğer ülkelerde ve farklı dillerdeki Messenger kullanıcılarına çeviri yeteneği sunmayı planladığını açıkladı. Şirket, tüm ABD Messenger kullanıcıları için özelliğin ne zaman geleceğini veya başka hangi dillerin ekleneceğini belirtmedi. Ancak yakında zamanda hayata geçeceği kaçınılmaz.
 
Üst Alt