Ekim 2019 - Google BERT Güncellemesi

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Google'ın BERT Güncellemesi kadar önemli bir şey açıklamasından bu yana beş yıl geçti. Bu büyüklükte bir güncellemenin en son başlatıldığı tarih, RankBrain algoritmasının kullanıma sunulduğu 2016 yılında tekrar yapıldı.

Google’ın resmi ilanına göre , yeni BERT güncellemesi, tüm dillerde genel arama sonuçlarının% 10’unu etkileyecek. Açıklamada, BERT'in son beş yıldaki en önemli adım olduğunu ve arama tarihinde öne çıkan en büyük adımlardan biri olduğunu söylüyor.

En son Google Algoritma Güncellemesi - BERT'e verilen önemle, büyük olasılıkla selefleri Penguin, Panda, Hummingbird ve RankBrian ile birlikte SEO tarih kitaplarına gidiyor. Bu güncelleme, Google Arama’daki 10 organik arama sonucundan 1’ini etkileyecektir; Arama Parçacıkları, diğer bir deyişle Özel Parçacıklar.

Çift Yönlü Kodlayıcı, BERT kodlu Transformers'dan gelen Sunumlar, Google tarafından Yapay Zeka yenilik çalışmalarını içeren bir makine öğrenme ilerlemesidir. BERT modeli, sırayla birer birer değil, bir cümlede diğer tüm kelimelerle ilgili kelimeleri işler. Bu, arama sorgusunun amacına ve içeriğine daha fazla ivme kazandırır ve kullanıcının aradığı sonuçları verir.

BERT güncellemesi ile ilgili duyuru Google SearchLaison'un resmi Twitter tanıtıcısı aracılığıyla yapıldı. Tweet, “Google Arama'nın dili daha iyi anlaması ve arama sonuçlarımızı iyileştirmesi için yeni bir yol olan BERT ile tanışın. Şu anda ABD'de İngilizce olarak kullanılıyor ve her on aramadan birine yardımcı oluyor. Gelecekte daha fazla ülke ve dile gelecektir. ”


Yeni BERT güncellemesi, Google’ı doğal dili anlama konusunda mükemmelliğe ulaşmak için bir adım daha yaklaştırıyor. Bu, sesli arama sonuçlarında önemli iyileşmeler göreceği anlamına da gelir.
 
Üst Alt