Dünya genelinde Netflix ücretli Abonelerinin sayısı 2011-2020

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
2020'nin ikinci çeyreğinde Netflix, dünya çapında 192,95 milyon ücretli yayın abonesine sahipti. Bu abonelerin 72.9 milyonu Amerika Birleşik Devletleri'ndendi.

Netflix'in yayın hizmetinin popülaritesi artarken, şirketin DVD bölümü azaldı. 2018'de, ABD'de Netflix'in DVD kiralama hizmetine 2,15 milyon abone vardı, bu 2011'de 11,17 milyondan düşüş gösterdi.

1597834400994.png

Netflix'in aboneleri kimler?

Netflix aboneleri sadık bir gruptur ve çoğunluk aylık abonelik fiyatı artsa bile Netflix'i tutacaklarını ve aboneler de hizmeti reklamlarla kullanmaya devam edeceklerini bildirmiştir.. Birden çok türe yayılan zengin içerik ve çeşitli TV şovları, filmler ve belgeseller kataloğuyla Netflix, geniş bir izleyici kitlesine hitap ediyor ve çoğu zaman çok değerli orijinal içeriğiyle kullanıcıları sürekli olarak etkiliyor.

Aboneler farklı etnik kökenlerden geliyor. Netflix, çeşitliliğin önemli olduğunu düşünüyor ve 2018-19 sezonunda televizyon dizisindeki LGBTQ karakter sayısının Hulu'dan neredeyse beş kat daha fazla yer aldığını ve 2019'un başlarında çalışanlarının cinsiyet dağılımına ilişkin verileri açıkça yayınladı. Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Netflix her yaşa hitap ediyor. Yapılan bir anket sonuçlarına göre, 18 ila 54 yaşları arasındaki yetişkinlerin çoğunun Netflix'e abone olduğunu gösterdi.

Netflix kullanıcıları evcil hayvanlarıyla birlikte dizi ve filmler izliyor. 2018'in başlarında ankete katılanların toplam yüzde 12'si, evcil hayvanlarının hoşuna gitmediği için bir programı izlemeyi bıraktıklarını itiraf etti ve yüzde 22'si hayvanı şovu veya filmi izlemeye teşvik etmek için evcil hayvanlarına ikramlarla rüşvet verdi. uzun. Bu tür davranışlar bazılarına garip gelebilir, ancak Netflix birden fazla cihazda ve herhangi bir yerde izlenebildiği için, tüketiciler kaçınılmaz olarak izleme deneyimlerini tercihlerine, ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına göre uyarlamaya devam edecekler. Bazı ABD'li yetişkinler, umumi tuvaletlerde televizyon ve film izlediklerini bile itiraf ettiler ve Netflix, video akışı söz konusu olduğunda tartışmasız pazar lideri unvanını koruduğu için, bu banyo aşırı izleyicilerinden bazılarının da Netflix müşterileri olduğunu varsaymak güvenli.
 
Üst Alt