Çin'in Kripto Para Fiyatları Üzerinde Etkisi

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Geçen yıl, ilk para tekliflerini yasakladı. Bu yıl, hükümet, devlet memurlarını, bölgelerinden gelen bitcoin madencilerinin “düzenli olarak kaldırılmasını” yönetmeye yöneltmiştir. Yani, tamamen Çin'e bağımlı olan kripto para birimlerinin fiyatı mı?
Daha önce belirtilen gerçekler göz önüne alındığında, bu garip bir soru gibi görünebilir. Tipik analiz, Çin’in ekonomisini kripto para birimlerinden düşürdüğünü gösteriyor. Fakat görünüş her zaman göründüğü gibi değildir. Çin hala kripto para birimi fiyatları üzerinde önemli bir etki yaratıyor.
İlk olarak, Çin'de kripto para birimleri hakkında biraz tarih. Ülke onlarla karmaşık bir ilişki kurdu.

Hükümetin 2017 ye gelmeden önce, Çinli bir hayır kurumu bitcoin almaya başladığı sırada, 2013'te kripto paralarını coşkuyla kucaklayan Çin ilk ülkeleri arasındaydı. Bir işletme dalgası, kripto para kabul etmeyi takip etti. Çin'in arama motoru devi Baidu bile, web sitesi güvenlik hizmetleri için bitcoin kabul etmeye başladı. Bitcoiin madencileri durur mu bu sırada tabii ki durmaz işe koyulmaya başladılar.

Bitcoin'in politikaları bir yana, Çinli yatırımcılar kripto paralarla ve sınırların ötesine geçme yetenekleriyle büyülüyorlar. Bir qz.com sonrası bu değer artacaktır ve enflasyona karşı bir çit olduğu için Çinli Bitcoin satın şeklindeki sözleri Şanghay'da Çin Bilimler Akademisi bir mühendis bir cazibe, devlet kontrolünden bağımsız olmasıdır.

Geleneksel devlet destekli yatırımlardan geri dönüşler azaldı. Zengin Çinlilerin yurt dışında yatırım fırsatları için avlandığını ve ABD doları için yerel para birimi değiştiğini bildirdi. Buna karşılık, hükümet, bitcoin çıkışını ve daha sonra değerinde bir düşüşü önlemek için sermaye kontrolleri kurmuştu. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, yavaşlayan ekonomiye ve evdeki sermaye kontrollerine karşı koruma sağlar.

Ticaret Yasağı Etkileşimi

Çin'in bitcoin fiyatları üzerinde bir etkisi olduğu bir yol, borsalarından geçer. Ülkede bitcoin ticaretine karşı bir yasaklama başlatılmadan önce, Çin kripto para birimlerinde işlem hacimlerinin yüzde 90'ından fazlasını oluşturuyordu. Düşük ücretlerin ödenmesiyle oluşan değişimler.

Borsalar bu yana iş modelini yasakladı ve yurtdışında müşterilere hizmet vermeye başladı. Bitcoin için en yüksek işlem hacimlerini düzenli olarak kontrol eden OKCoin, çalışanlarının çoğunun hala Çin'de yerleşik olmasına rağmen, Belize'de kayıtlı. “Bir çok ülkenin yasal ihalelerine karşı dijital para birimleri için tüketici ticareti” sunmaktadır. Basit bir ifadeyle, bu, borsada bitcoin ticareti için yabancı para kabul ettiği anlamına gelir. Nispeten düşük ücret alması ek bir cazibe.

Çin'den başka bir başka değişim olan Huobi de benzer bir strateji izliyor. Daha sonra, müşterilere hızlı bir klip ekleyen altı aylık Hong Kong merkezli Binance değişimi var. Bazı tahminlere göre, saatte yaklaşık 200.000 yeni müşteri ekliyor.Çin borsaları en büyük ticaret hacimlerini açıklar. Örneğin, Coinhills'e göre, ticaret hacimlerini izleyen bir site, Çin'den yapılan alışverişler, geçtiğimiz hafta sonu boyunca kripto para birimlerindeki işlem hacminin yaklaşık% 29'unu oluşturuyordu.LocalBitcoins gibi marketplaces da Çinli yatırımcılar tarafından popüler hale gelmiştir. 100.000 dolar 'a kadar yatırım yapılmasına izin veriyorlar. Çin'de bitcoin popülaritesinin bir ölçüsü, Çin'in yasağı takip eden aylarda bitcoin için ödediği% 8'lik fiyat primidir.

Bitcoin Madencilik OperasyonlarıTedarik, bir para biriminin fiyatının belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Kripto-para birimi ekosisteminde, Çin madencilik operasyonları yoluyla önemli kripto paralar arzını kontrol ediyor. Tüm bitcoin madencilik operasyonlarının yaklaşık üçte ikisi Çin'de bulunmaktadır.
Tüm madencilik faaliyetlerinin% 39'undan sorumlu olan ve dünyanın en büyük iki maden havuzunu işleten Bitmain, ABD ve İsviçre gibi yerler de dahil olmak üzere sınırlarının çok ötesine yayılan operasyonları olan bir Çinli şirkettir. Çoğu bitcoin madencilik sistemini çalıştıran ASIC çipine öncülük etti ve “bitcoin ekosistemindeki en etkili şirket” olarak adlandırılıyor .

Bitcoin'in arzı sıkı bir şekilde kontrol edildiği için, bitcoin madenciliği, kripto para biriminin fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bitcoin madencileri madeni para üretimini ve talebini, problem zorluklarını ve işlem ücretlerini ayarlayarak kalibre ederler. Bitcoin'in enerji tüketimi konusunda çok fazla şey olmasına rağmen, Çinli madenciler hala yüksek fiyatlar nedeniyle düzenli bir kazanç elde ediyorlar. Çin hükümetinin, bitcoin mayınlarının kaldırılması için bir son tarih belirlememiş olmasının nedeni olabileceği iddia edilebilir.

Bitmain'in yayınları ise, Ağustos 2017'de ortaya çıkan bitcoin nakit fiyatları için önemli bir sürücü olmuştur. Bitmax kurucusu Jihan Wu, SegWit2x'i hayata geçiren anlaşmanın imzacısıydı.Bu hareket, bitcoin parasının lansmanı ile sonuçlandı. Bitcoin madencilik topluluğu, girişini takiben sistem kaynaklarını maden bitcoin parasına aktarma konusunda bölünmüştü. Ancak Bitmain , Kasım 2017'de kripto para biriminde bir fiyat artışı sağlamak için gerekli ateş gücünü sağladı .

Çin'in madencilikteki etkisi de diğer şifrelere yayılıyor. Örneğin, Siacoin üzerinde savaşı düşünün. Madeni para, ağ üzerinden içerik dağıtımı sağlayan Boston tabanlı bir platform olan Sia'ya ait. Partinin kurucusu oldu Reddit son zamanlarda Sia çalışan algoritma destekleyen ASIC makineler geliştirmek için Bitmain kararı üzerine ifade endişe. Şirketin kararının, piyasadaki Siacoins tedarikini önemli ölçüde artırması ve madencilik faaliyetlerini merkezileşmesi bekleniyor. Ama bu hikayenin sonu değil. Bir başka Çinli şirket olan Halong Mining, Siacoin'in algoritmasını destekleyen bir makine geliştirmek için Bitmain ile rekabet etmeye devam ediyor.
 
Üst Alt