Cihazınız bu sürümle uyumlu değil & Bu öğe hiçbir cihazınızla uyumlu değil Çözümü

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Bu hatalarla genelde Google Play Store üzerinden bir uygulama veya oyun indirmeye çalıştığımızda eğer cihazımızın donanım ve teknik özellikleri o uygulamayı verimli şekilde kullanabilecek yeterlilikte değilse karşılaşırız. Ancak buna rağmen çoğu kişi uygulamayı veya oyunu yükleyip kullanabildiği kadarını kullanmayı tercih eder veya en azından şansını bir denemek ister.

Bu makalemizde bu sorunu nasıl aşıp uyumlu olmayan uygulamayı indirebileceğimizi anlatacağız lakin buradaki anlatımın %100 işe yarama garantisi yoktur. Büyük ihtimalle işe yarar ama işe yaramaması ihtimali de vardır lütfen bunu da göz önünde bulundurunuz.

Bu sorun genelde cihazın DPI ayarının uygulama için çok yüksek veya çok düşük olmasından kaynaklanmakta bu nedenle bu sorunu çözmek için Multi DPI özelliğine sahip Google Play Store uygulaması kullanacağız.

ayrac.jpg

Kurulum ve Kullanım Talimatları :

1. Cihazınıza uygun olan Multi DPI Play Store uygulamasını indirin ve USB kablonuz aracılığı ile indirmiş olduğunuz dosyayı olduğu gibi cihazınızın belleğine veya hafıza kartınıza kopyalayın.

2. Recovery Menüsüne girerek cihaz belleğine atmış olduğunuz Play Store uygulamasını bulup flashlayın (kurun).

3. Cihazınızı açın ve Ayarlar > Uygulamalar (Uygulama Yöneticisi) giderek Google Play Hizmetlerini seçin ve oradan Veriyi sil ile Ön Belleği Sil seçeneklerini uygulayın.

4. Yine cihazınızdan Ayarlar > Hesaplar menüsüne girin ve Google hesabınızı kaldırın.

5. Cihazınızı kapatıp açın ve Google Play Store'i açın. Google hesabınıza giriş yapmanız istenecek, bilgilerinizi yazıp giriş yapın ve indirmekte sorun yaşadığınız uygulamayı tekrar indirmeyi deneyin. Muhtemelen sorun çözülecektir ama eğer bu yöntemle sorunu çözemezseniz en son çareniz o uygulamaya ait apk dosyasını Google'dan aratıp bularak ve cihazınıza atıp direk apk dosyasını kurmak olacaktır.

- Genel olarak en çok istenen ve uyumsuzluk sorunu yaşanan uygulamaların APK dosyalarına bu linkten ulaşabilirsiniz : Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.]

Önemli : Sakın DPI değiştiren herhangi bir uygulama kurup cihazınızın DPI ayarları ile oynamayın cihazınız komple kullanılmaz duruma gelebilir. İnternette bu sorunun çözümü hakkında bazı sitelerde DPI değiştiren uygulamalar önerilmiş ancak yaptığım araştırmalara göre bu uygulamaları kullanan kişilerin büyük çoğunluğu cihaz ekranlarının kullanılmayacak duruma gelmesinden şikayetçi.

İşlemlerimiz bu kadar umarım faydası dokunur.
 
Üst Alt