Bitcoin Neden Zor Bulunur ?

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Bitcoin sanal para birimi; ancak kağıt paranın yerine geçip geçmeyeceği bir süredir tartışılıyor. Ciddiye alınması gereken bir para birimi olduğu çok açık. Ancak kağıt paranın yerine geçeceğini düşünmek biraz gerçeklerden uzak.

Bitcoin insan oğlunun hayatına girdiği günden beri yaşantımıza yeni şeyler katmaya devam ediyor. Teknolojik olarak artık daha güvenli ve hızlı bir şekilde işlemler yapabiliyoruz. Bunlar da Bitcoin ve Blockchain mantığı sayesinde. Bu yazılımlar tabii ki kısa sürede ve kolayca gerçekleştirilmedi. Bunun için insanlar büyük bir emek ortaya koydu.

İnsanlar bu büyük yeniliğe ayak uydurmakta zorluk çekmiyorlar. Çünkü Bitcoin parasal değeri ile birlikte onları cezbetmekte. Şuanda 1 tane Bitcoin almak isteseniz 36.000 Türk Lirasını gözden çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun yerine bir nevi para basma makinesi olan Bitcoin madencilik cihazları alarak hem sürekli hem de daha garanti bir yatırım yapmış olursunuz. Bu makineler kendisini ortalama 8-9 ay gibi bir sürede amorti edip kalan sürede tamamen kâr etmenizi sağlayabiliyor. Bu yüzden de artık evinizde para basabilir duruma geliyorsunuz.

Bu tarz bir işlemi yapmak tabii ki kolay değil ve bir takım zorlukları var. Ama Bitcoin'in fiyatını düşündükçe bu zorluklara göğüs germek daha kolay bir hale geliyor olmalı. Sonuçta her şeyi kolayca elde edemeyiz.

Peki nedir bu zorluklar?

- Bu zorluklardan birisi tabii ki öncelikle maliyetidir. Çünkü büyük kazanç seviyelerine gelmek hemen olacak birşey değildir. Bunun için büyük bir yatırım ve sabır gereklidir.

- Makinelerinizin sürekli olarak çalışır durumda olduğundan emin olmalısınız. Zaman sürekli sizin aleyhinize işleyecektir.

Bitcoin Neden Zor Bulunur?

Zor bulunmasının ve zorlaşmasının sebebi ise şans eseri değil. Bunun sebebi Bitcoin mantığı tasarlanırken, Satoshi Nakamoto tarafından ayarlanmış bir güvenlik önlemi olması. Bu güvenlik önlemi, (yani bulunmasının zor olması) herkes kafasına göre Bitcoin basma işlemini yapmasın diye var. Sınırlı sayıda olması sebebiyle her geçen gün Bitcoin bulmak biraz daha zorlaşıyor. Bu yüzden elinizi çabuk tutmalısınız.

Bitcoin Bulma Mantığı

Burada her bir yaptığınız arama hamlesini de, işlemci gücünüzle doğru orantılı olduğunu düşünün. Bu durumda bu işe ne kadar çok işlemci gücü yatırırsanız, saman yığınında bir iğne bulma olasılığınız o kadar artacaktır
 
Üst Alt