Araç Muayene Ücretlerinde Yeni Dönem!

Alpagu

Ne mutlu Türküm diyene!
Administrator
Üyelik Tarihi
8 Ağustos 2020
Mesajlar
180
Beğeniler
76
Puanı
11
Ticaret: 0 / 0 / 0
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde üçüncüsü yapılan “Dijital Türkiye ve Bürokrasinin Azaltılması” toplantısının açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dijital Türkiye Platformu’nun her geçen gün gelişmeye ve zenginleşmeye devam ettiğini kaydetti. Oktay, kamu hizmetlerinin dijital ortama alınmasında ilk aşamanın tamamlandığını, tek ekran uygulamaları gibi daha etkin, kullanımı kolay ve güvenliği artırılmış dijital kamu hizmetlerinin birer birer hayata geçirildiğini belirtti.
Tek ekranda sunulan bütünleşik dijital hizmetlerin ilk örneklerinin daha önce paylaşıldığını hatırlatan Oktay, şunları söyledi: “Taşıtlarımızla ilgili araç muayene bilgisi, vergi borcu, sigorta durumu, trafik cezası ve HGS geçişleriyle ilgili sorgulamalara aynı sayfadan ulaşma kolaylığı sağlayan ‘Araçlarım’ ekranı hizmete girerek 56 milyon kez kullanılmış, 379 bin ödeme işlemi bu ekrandan gerçekleşmiştir. Beğeni toplayan ‘Araçlarım’ uygulamasına yönelik ikinci faz çalışmalarını sürdürüyoruz.
Tamamlandığında, ‘Tüzel Kişilere Ait Araç Bilgilerinin Gösterimi’, ‘Araç Muayene Randevu ve Sorgulama’, ‘Motorlu Araç Sigortalarında Eksper Atama Durum Sorgulama’, ‘HGS Bakiye Yükleme ve Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama’ gibi hizmetler de kapsama alınacaktır. Ayrıca, halihazırda sadece nakit olarak ödenebilen araç muayene ücretlerinin kredi kartıyla ödenmesi de mümkün hale gelecektir. ‘Araçlarım’ ile başladığımız tek ekran bütünleşik hizmetler, önümüzdeki yıl ‘Çalışma Hayatım’ ve ‘İkametgahım’ hizmetleriyle daha da çeşitlenecektir.” dedi.
 

Enes Bey

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
20 Kasım 2020
Mesajlar
18
Beğeniler
8
Puanı
11
Ticaret: 0 / 0 / 0
Umarız herkes kolay şekilde ödemelerini sağlar ve kazasız belasız şekilde trafikte olurlar.
 
Üst Alt