Android'li Cihazlarda Dahili Hafızadaki Silinen Verileri Kurtarma

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Android telefonunuzda yanlışlıkla verilerinizi (Resim, Müzik, Video) silerseniz eve eğer cihazınızın hafıza kartı yoksa, yani silinen veriler cihazın kendi dahili hafızasında ise o zaman yapabilecekleriniz ve seçenekleriniz oldukça kısıtlı. Dışardan cihazın dahili hafızasına müdahale etmek oldukça güç bir durum. Eğer hafıza kartı gibi harici bir hafıza olursa bu kartı herhangi bir kart okuyucuya takabilir ardından pc nize takıp bunu herhangi bir veri kurtarma programıyla taratıp verilerinizi kurtarabilirsiniz, ancak eğer hafıza kartınız yoksa ve bütün verileriniz cihazın kendi hafızasında ise işte o zaman bu rehberde anlatacaklarım sizin ilacınız
nono.gif


Unutmadan, bu anlatacaklarımın silinen verilerinizi kesin kurtarma gibi bir durumu yoktur, bu sadece başvurabileceğiniz son bir çaredir. Bu yöntemle başarıya ulaşma ihtimaliniz de var silinen hiç bir veriyi geri getiremeyip hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz de var, o nedenle beklentilerinizi çok yüksek tutmazsanız iyi olur sizin için.

Gerekli Araç ve Uygulamalar :

1. Rootlanmış bir Android cihaz. Ayarlardan USB Hata Ayıklama aktif edilmiş olacak.

2. Busybox (Google Playden İndirilip Cihaza Kurulacak)

3. Cygwin : Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] (c:\cygwin dizinine pv ve util-linux eklentileri kurulmuş halde + bu klasörün içerisine herhangi bir isimde herhangi bir klasör oluşturulacak VHDTool içine atılacak.)

4. Netcat : Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] (nc.exe rardan çıkarılıp c:\cygwin\bin dizinine atılacak)

5. ADB : Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] (adb.exe c:\cygwin\bin dizinine atılacak)

6. R-Studio
 
Üst Alt