Android Telefonlarda Hafıza Dolu Sorunu ve Çözümü

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Özellikle Samsung Galaxy Ace gibi düşük depolama alanına sahip olan telefonlarda sıkça yaşadığımız hafızanın dolması ve başka uygulama kurulamaması sorunu nasıl çözeceğimizi anlatacağız.

Bu sorunu çözebilmek için en az 2Gb lık bir hafıza kartınızın olması gerekmektedir. Çünkü marketten indirdiğimiz tüm dosyalar otomatikmen telefon hafızasına kurulmakta ve bu da hafıza sorununa neden olmakta, bunu çözmek için ise varsayılan kurulum dizinini Hafıza Kartımız olarak ayarlayacağız ve daha önceden telefon hafızasına kurulan uygulamaları hafıza kartımıza taşıyacağız. Böylelikle telefonumzun hafızası rahatlayacaktır ve bu tip sorunlarla karşılaşmayacağız. Şimdi anlatıma geçelim.
ayrac.jpg

1. Öncelikle Sevgili ziyaretçi kayıt olmadan linkleri göremezsin, kayıt olmak için buraya tıkla.] Android SDK dosyasını indireceğiz, dosya boyutu biraz büyük yaklaşık 400mb civarında. (Linkte SDK Tools Only yazan kısmın altındaki Windows'un sağındaki dosyayı indireceksiniz.)

2. Dosyayı indirip rardan çıkarın ve "sdk\platform-tools" dizinine girin.

3. Telefonunuzdan "USB Hata Ayıklama" modunu aktif edin ve USB kabolsu ile bilgisayarınıza bağlayın.

4. Android SDK klasöründe daha önce söylediğimiz "sdk\platform-tools" dizininde klavyede Shift tuşuna basılı tutarak klasör içerisinde boş bir alana Mouse sağ tuşuna tıklayın ve "Komu Penceresini burada aç" seçeneğini seçin.

Not : Windows XP kullanıcıları "Başlat / Çalıştır alanına CMD" yazıp komut satırını açabilirler. Komut satırını açtıktan sonra "cd \" yazıp enterlayın, ardından "cd androidsdk\sdk\platform-tools" yazıp enterlayın ve platform tools un olduğu dizine geçiş yapın. Burada ben kendi pc me göre yazdım dizinleri. Ama siz eğer android sdk'yı farklı bir dizine farklı bir klasöre taşıdıysanız komutunuzu ona göre düzenlemelisiniz.
 
Üst Alt