Alexa'nızın Yere Çakılışını İzlemek İster misiniz ?

sdkbyrm

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
23 Aralık 2020
Mesajlar
813
Beğeniler
1
Puanı
3
Ticaret: 0 / 0 / 0
Bildiğiniz gibi Alexa webmaster arkadaşlar açısından çok önemli bir değer. Alexa dünyaki tüm websiteleri çapındaki otoritenizi gösteriyor aslına bakarsanız. Alexa düşürme yöntemleri adlı bu makalemde sizlere Alexa TR değerinizi ve Global Rank değerinizi nasıl düşüreceğinizi açıklayacağım.
Alexa düşürme yöntemleri için 5 ana madde sıralayabiliriz ;

Backlink almak
Alexa Toolbar kullanmak
Alexa Widget kullanmak
Kullanıcıları yoruma teşvik etmek
Sosyal medyayı doğru biçimde kullanmak
Alexa Değerini Düşürmek İçin Backlink Almak

Bu Backlink her derde deva dediğinizi duyar gibiyim. Aslına bakarsanız backlink Alexa açısından oldukça önemli. Çünkü aldığınız backlinkler websitenizin otoritesini yükseltecektir. Ee doğal olarak otoriteniz yükseldiği için Alexa değeriniz de düşmeye başlayacaktır. Burda önemli olan aldığımız backlinkin dofollow veya nofollow olması değil. Aslında dofollow veya nofollow hiç önemli değil. Önemli olan aldığımız backlinkin "Alexa Links" bölümünde gözükmesi. Kıssadan hisse aldığınız dofollow nofollow önemli olmadan tüm backlinkler sizin Alexa değerinizin düşmesine büyük katkı sağlar.

Alexa Değerini Düşürmek İçin Alexa Toolbar Kullanmak

Alexa'nın kendi üretimi olan Alexa Toolbar kullanarak ziyaret etitğiniz websitelerinin Alexa değerinin düşmesini büyük ölçüde sağlayabilirsiniz. Doğal olarak gün içinde en çok ziyaret ettiğiniz websitelerden biri kendi websiteniz olduğu için Alexa değeriniz kısa zamanda düşecektir.

Alexa Değerini Düşürmek İçin Alexa Widget Kullanmak

Alexa değerini düşürmede Alexa Widget kullanımı, Alexa Toolbar kullanımı kadar faydalı olmasa da hatrı sayılır bir faydası var diyebiliriz. Kullanıcılar websitenize yerleştirdiğiniz Alexa kutucuğuna tıklayarak Alexa siteinfonuzu ziyaret edebilirler. Bu sayede Alexa'ya otomatik olarak ping yollamış olursunuz. Normal olarak Alexa değeriniz de düşmeye başlamış oluyor.

Alexa Değerini Düşürmek İçin Kullanıcıları Yoruma Teşvik Etmek

Websitenize yapılan yorumlar Alexa değerini düşürmede büyük rol oynamaktadır. Herhangi bir makalenize yapılan yorumlar makalenin okuyucular tarafından organik olarak ziyaret edildiğinin kanıtıdır. Aynı zamanda makalenize yapılan yorumlar sitenin güncelliğini koruduğunu Alexa'ya kanıtlar. Bu yüzden kullanıcıları yoruma teşvik etmek Alexa değerinizde büyük ölçüde düşüş sağlayacaktır.

Alexa Değerini Düşürmek İçin Sosyal Medyayı Doğru Biçimde Kullanmak

Sosyal medyaaa , sosyal medya. Artık sağımız solumuz , önümüz arkamız sosyal medya oldu diyebiliriz. Aslına bakarsanız Alexa düşürmek için sosyal medya çok önemli bir etken. Sosyal medyada linklerinizi , makalelerinizi , site linkinizi paylaşarak websitenize hit alabilir , aynı zamanda doğal yollardan backlink kazanabilirsiniz. Bu denli büyük sitelerden backlink kazanmak hem backlink yönünden Alexa değerinizi düşürecek hem de websitenize hit kazanacaksınız. Kazandığınız hitler de ayriyeten Alexa değerinizi düşürecektir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt