Adsense Pin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Serkan Atay

olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
5 Ekim 2019
Mesajlar
35
Beğeniler
17
Puanı
0
Ticaret: 0 / 0 / 0
Merhaba arkadaşlar adsenseyi yıllardır kullanan biri olarak adsense pin hakkında bilinmesi gerekenleri buraya bırakıyorum herkese iyi forumlar.

Adres (PIN) doğrulamaya genel bakış


Adres doğrulama nedir?
Google, hesapların güvenliğini korumak amacıyla, size herhangi bir ödeme göndermeden önce adresinizi doğrulamanızı zorunlu kılmaktadır. Bunun için, Alacaklı Profili adresinize bir Kişisel Kimlik Numarası (PIN) göndeririz. Daha sonra, bu PIN'i hesabınıza girmeniz gerekir.
PIN kodum ne zaman gelecek?
Hesap bakiyeniz ilk kez doğrulama eşiğine ulaştıktan birkaç gün sonra PIN'inizi yazdırarak normal postayla göndeririz. PIN kodları genellikle 2-4 hafta içinde alıcıya ulaşır, ancak bu süre bulunduğunuz yere bağlı olarak uzayabilir.
PIN mektubu neye benziyor?
PIN'inizi 11,4 x 15,2 cm boyutundaki beyaz bir kart üzerine basarak göndeririz.
PIN kodumu ne zaman girmem gerekir?
PIN'i, ilk PIN'in oluşturulduğu tarihten itibaren dört aylık bir süre içinde hesabınıza girmeniz gerekir. Kodu dört ay içinde girmezseniz, sayfalarınızdaki reklam gösterimi durdurulur.
PIN kodunu nereye girebilirim?
PIN'inizi aldığınızda, PIN mektubunda yer alan talimatları uygulayarak hesabınıza girebilirsiniz.
PIN kodum gelmezse ne yapmalıyım?
Bölgenizdeki posta hizmetinde yaşanan sorunlar nedeniyle, PIN'inizin size ulaşmayabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, ilk PIN'iniz elinize ulaşmazsa, 2 kez daha yeni PIN isteyebilirsiniz.
Resmi kimlik belgemin veya faturalarımdan birinin fotokopisini gönderebilir miyim?
Bu belgeleri yalnızca, 3 PIN isteme hakkınızı da kullandığınız halde son PIN isteğinizi izleyen 4 hafta içinde hiç PIN almadıysanız gönderin. Bu durumda, hesabınızda oturum açtıktan sonra Ana Sayfa'nızda, adresinizi içeren resmi belgeyi bize bir form aracılığıyla gönderebilmeniz için uygulamanız gereken adımları anlatan bir bildirim görürsünüz.


Yeni Pini Nasıl İsteyeceğiz. ?


PIN'imi neden almadım?


Kişisel Kimlik Numaranızı henüz almamanızın birkaç nedeni olabilir.

 • Hesabınıza PIN duraklatması uygulanmıyordur.
  PIN'inizi yalnızca hesap bakiyeniz doğrulama eşiğine ulaştıktan sonra doğrulamanız istenir. Genel Bakış sayfasının en üstünde bir duraklatma bildirimi görüntülenmiyorsa bu, hesabınıza henüz PIN duraklatması uygulanmıyor demektir.
 • Size PIN gönderilmemiş olabilir.
  Hesap bakiyeniz doğrulama eşiğine ulaştıktan sonra bir PIN oluşturulup size gönderilmesi için bir hafta beklemeniz gerekir.
 • Son PIN'iniz oluşturulduktan sonra 4 hafta geçmemiştir.
  Postayla gönderilen PIN'lerin elinize geçmesi genellikle 4 hafta sürer. Bulunduğunuz yere bağlı olarak bu süre uzayabilir.

  4 hafta geçmesine rağmen PIN'iniz ulaşmadıysa, yeni bir PIN isteğinde bulunmanız gerekir. Ne zaman yeni bir PIN isteğinde bulunabileceğinizi öğrenmek için, hesabınıza giriş yapın ve Ana Sayfa sekmesinin altındaki Hesap ayarlarısayfasını görüntüleyin.
 • Ödeme adresiniz geçerli değildir.
  Zaman ayırarak ödeme adresinizi inceleyin ve gerekiyorsa adresinizi güncelleyin.

Nasıl yeni PIN isteğinde nasıl bulunabilirsiniz?

PIN'iniz elinize ulaşmadıysa veya PIN'inizi kaybettiyseniz, iki kere daha PIN isteyebilirsiniz. Yeni bir PIN istemeden önce, elinize ulaşması için yeterli sürenin geçtiğinden emin olmak üzere son PIN'iniz gönderildikten sonra 4 hafta beklemeniz gerekir.

Yeni PIN isteğinde bulunmak için:
 1. Hesabınızda oturum açın.
 2. Dişli çark simgesini
  bfXkVqNhU4Xn3f0shPOpYl76XD_bqCZix6HTO7L9SkCXcztF93B66yVtxNJapMY=w17
  tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.
 3. Kenar çubuğundaki Hesap bilgileri'ni tıklayın.
 4. Adresi doğrula bağlantısını tıklayın.
 5. Sayfanın altında bulunan Yeni PIN iste'yi tıklayın.

Yeni PIN'inizi hesabınızdaki adrese göndeririz. Önce orijinal PIN'iniz elinize ulaşırsa onu kullanın. Yeni PIN'ler orijinalle aynıdır.
Yeni adresime bir PIN gönderebilir misiniz?


Adresinizde bir hata varsa veya yeni bir adrese taşındıysanız, yayıncı hesabınızdaki ödeme adresini güncellemeniz gerekir.
Adresiniz güncellendikten sonra, güncel adresinize yeni bir PIN gönderilmesini isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için, "Hesap bilgileri" sayfasındaki Adresi doğrula bağlantısını tıklayın.
Yeni bir PIN istedikten sonra eski PIN’imi kullanabilir miyim?

Evet. Hesabınız için verilen tüm yeni PIN'ler orijinal PIN'inizin aynısı olacağından, hangisinin elinize daha önce geçtiğine bakmaksızın size gönderilen PIN'lerden herhangi birini girebilirsiniz.
Size resmi kimlik belgemin veya faturalarımdan birinin fotokopisini gönderebilir miyim?


Bu belgeleri yalnızca, 3 PIN isteme hakkınızı da kullandığınız halde son PIN isteğinizi izleyen 4 hafta içinde hiç PIN almadıysanız gönderin. Bu durumda, hesabınızda oturum açtıktan sonra Ana sayfanızda, adresinizi içeren resmi bir belgeyi bize bir form aracılığıyla gönderebilmeniz için uygulamanız gereken adımları anlatan bir bildirim görürsünüz.
 
Üst Alt