Adsense Kazanç(TBM) Arttırma Yöntemleri

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
YÖNTEM-1)

Bağırsak denilen reklamlardan kurtulmak gerekiyor. AdSense hesabınıza giriş yaptığınızda üst menüde yer alan "Reklamlara izin ver & reklamları engelle" menüsüne tıklayın ve gelen seçeneklerden "Reklamlar (Reklam İnceleme Merkezi)" menüsüne tıklayarak sitenizde son zamanlarda gösterilen reklamları inceleyin.

Emin olun gerek içeriği gerek görüntüsüyle dahi çöp olarak duran pek çok reklam dikkatinizi çekecektir. Bu reklamların üstüne gelip "Engelle" seçeneğini kullanın. Elbetteki bunu yaparken sitenizin kategorisini düşünün. Yani bir teknoloji sitesiyseniz teknosanın haberlerini engellememeniz faydanıza olacakken bir saç kremi reklamını engellemek doğrudan faydanıza olacaktır.


YÖNTEM-2)

Gelelim bir diğer can alıcı noktaya. AdSense hesabınızın üst menüsünde yer alan "Reklamlara izin ver & reklamları engelle" menüsüne tıklayın ve gelen seçeneklerden "Hassas Kategoriler" menüsüne tıklayın. Burada kategorilerde engelleme yapmadan önce bazı kriterleri iyi değerlendirin. Reklamların son 30 gün gösterim yüzdesine ve son 30 gün kazanç yüzdesini kıyaslayın. Atıyorum, A kategorisinin gösterimi %3 iken kazanç yüzdesinin karşılığı %0,3 ise bu kategoriyi düşünmeden engelleyin.


YÖNTEM-3)

En can alıcı nokta burası. TBM'yi arttırmak için en önemli yöntem kesinlikle tam olarak burasıdır. Diğer yöntemler de TBM'nizi arttıracakken bu noktaya dikkat etmeniz şart.

AdSense hesabınıza giriş yaptığınızda üst menüde yer alan "Reklamlara izin ver & reklamları engelle" menüsüne tıklayın ve "Reklam Ağları" seçeneğine tıklayarak devam edin.

Eskiden Google burada TBM oranlarını gösteriyordu ama artık göstermiyor. Bunu genel olarak raporlardan almayı deneyeceğiz.

"Yeni Google sertifikalı reklam ağlarına otomatik olarak izin ver" seçeneğini etkin tutarak, aşağısında yer alan reklam ağlarının tümünü engelleyin.

Şimdi üst menüden "Performans Raporları" seçeneğine tıklayın. Yan menüden Gelişmiş Raporlar > Reklam ağları seçeneğine tıklayın.

Otomatik olarak son 7 güne ait reklam ağları raporu ekranınıza yansıyacaktır. Bunu son 30 gün veya son 60 gün gibisinden genişletin. Fazla genişletmemenizi öneririm.

Gelen reklam ağlarının tıklamalar, BGBM ve kazançlar tablolarını kıyaslayarak belirli reklam ağlarını seçimleyin.

Şimdi "Reklamlara izin ver & reklamları engelle" menüsüne geri dönün ve "Reklam Ağları" seçeneğine tıklayarak arama kısmında bu reklam ağlarını aratarak bunlar için engellemeyi kaldırın .

Herkese bol kazançlar dilerim.
 
Üst Alt