18 Eylül 2019 - Instagram, Hesap Devre Dışı Bırakma Politikasındaki Değişiklikler

Fekeli

Entrepreneur
olwα.ɴeт
Üyelik Tarihi
7 Mayıs 2019
Mesajlar
605
Beğeniler
312
Puanı
91
Ticaret: 0 / 0 / 0
Bugün, hesap devre dışı bırakma politikamızda bir değişiklik olduğunu duyuruyoruz. Facebook ile birlikte, Instagram'ın herkes için destekleyici bir yer olmasını sağlayacak politikalar geliştiriyoruz . Bu değişiklikler, politikalarımızı tekrar tekrar ihlal eden hesapları hızlı bir şekilde tespit etmemize ve kaldırmamıza yardımcı olacaktır.

Mevcut politikamız uyarınca, belirli bir yüzdesi ihlal eden hesapları devre dışı bırakıyoruz. Şu anda, ihlal edilen içeriğin belirli bir yüzdesine sahip hesapları kaldırmanın yanı sıra, belirli bir süre içinde belirli sayıda ihlali olan hesapları da kaldıracağımız yeni bir politika yayınlıyoruz. Politikaların Facebook'ta nasıl uygulandığına benzer şekilde , bu değişiklik politikalarımızı daha tutarlı bir şekilde uygulamamıza ve insanları Instagram'da yayınladıklarından sorumlu tutmamıza olanak tanıyacak.

Disable-Thresholds-2-up-EN.png


Ayrıca, hesaplarının devre dışı bırakılma riski olup olmadığını anlamalarına yardımcı olmak için yeni bir bildirim süreci sunuyoruz. Bu bildirim ayrıca silinen içeriğe itiraz etme fırsatı da sunacaktır.

Başlamak için, çıplaklık ve pornografi, zorbalık ve taciz, nefret söylemi, uyuşturucu satışı ve terörle mücadele politikalarımızın ihlali nedeniyle silinen içerik için itirazlar sunulacak , ancak önümüzdeki aylarda itirazları genişleteceğiz.

İçeriğin yanlışlıkla kaldırıldığı tespit edilirse, postayı geri yükler ve ihlali hesabın kaydından kaldırırız. İnsanlara her zaman Yardım Merkezimizden engelli hesaplarına itiraz etme seçeneği sunduk ve önümüzdeki birkaç ay içinde bu deneyimi doğrudan Instagram'a getireceğiz.
Bugünkü güncelleme politikalarımızı geliştirmek ve platformlarımızı güvenli ve destekleyici bir yer tutmak için önemli bir adımdır .
 
Üst Alt